AION, Huawei ile Araç Projesine Devam Ediyor!

03 Eyl 2022
0 Yorum
AION, Huawei ile Araç Projesine Devam Ediyor!
İÇİNDEKİLER

23 Ağustos’ta Caixin , Huawei’ye yakın bir kişinin Huawei ve AION arasındaki işbirliği projesinin askıya alındığını ve şimdi iki tarafın yalnızca parça tedariki ve tedariki ile ilgilendiğini açıkladığını bildirdi. AION’un sözcüsü Jiemian News’e “Bu doğru değil ve Huawei ile işbirliği projemiz her zamanki gibi devam ediyor” diyerek yanıt verdi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında GAC ​​Group, tamamına sahip olduğu yan kuruluşu AION ve Huawei arasında otomobil projesini uygulamayı kabul ettiğini ve bunun sonucunda AH8 araç modelinin ortaya çıktığını duyurdu. Bu aynı zamanda AION’un, BAIC ve Changan’dan sonra Huawei Inside şemasının kullanımını onaylayan üçüncü otomobil şirketi olduğu anlamına geliyor.

AION ve Huawei tarafından imzalanan stratejik işbirliği anlaşmasına göre, her iki taraf da GAC’ın GEP3.0 şasi platformuna ve Huawei’nin CCA’sına (bilgi işlem ve iletişim mimarisi) dayalı yeni nesil akıllı araba dijital platformlarını ortaklaşa geliştirecek ve Huawei’nin eksiksiz donanımlarıyla donatılacak. yığın akıllı araba çözümü.

AH8 modeli, her iki taraf tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk orta ve büyük akıllı saf elektrikli SUV’dur ve L4 otomatik sürüş işlevselliğine sahiptir. Projenin toplam yatırımı 788 milyon yuan (114.73 milyon$) ve 2023’ün sonunda seri üretime geçmesi planlanıyor. Proje finansman kaynağı AION tarafından koordine ediliyor.

AION, Huawei ile işbirliğinin askıya alındığı yönündeki söylentileri yalanlasa da iki taraf arasındaki çatışmanın izi sürülebilir görünüyor. Ağustos ayının ortalarında, AION’un genel müdür yardımcısı Xiao Yong, bir konferans forumunda, “Huawei tanınmış bir tedarikçidir. Ürünlerinin fiyatları nispeten yüksek ve kontrolsüz. Huawei ile işbirliği yapmak istediğimizde, temelde pazarlık gücünün olmadığını görüyoruz.”

Xiao, GAC AION ve GAC Group’un pil teknolojisi üzerine kendi araştırmalarını yürüteceklerini ve bundan sonra kendi pil fabrikalarını kuracaklarını söyledi. Plana göre, AION kendi araştırmasının %30’unu yürütecek ve gelecekte pazar satın alma ve işbirliğinin diğer %70’ini işe alacak.

Huawei’nin otomotiv şirketleriyle çalışmasının üç yolu vardır. Şirket genellikle ortaklarına malzeme sunarken aynı zamanda Huawei Inside işletim sistemini sağlar ve Akıllı Seçim çözümüne erişim sağlar.

Huawei Inside modu, esas olarak otomobil şirketleri için konsollar, operasyonlar, güç kaynağı ve diğerleri gibi çeşitli sistemlere ayrılabilen otomatik sürüş çözümleri sunar.

Seres şu anda Huawei ile çalışmak için Akıllı Seçim modelini kullanan tek otomobil şirketi. Ürünler Huawei tarafından tanımlanır, Huawei’nin parçalarını kullanır ve Huawei’nin kanalları aracılığıyla satılır. İki taraf, AITO M5 ve AITO M7 modellerini sırasıyla 2021’in sonunda ve bu yılın Temmuz ayında piyasaya sürdü. Ancak Seres, Huawei’nin dökümhanesi olarak da eleştiriliyor.

En Çok Tercih Edilen AION Modelleri

haraketli araba