Alfa Romeo, 2023’ün Başlarında Yeni Spor Arabasını Tanıtacak

02 Ağu 2022
0 Yorum
Alfa Romeo, 2023’ün Başlarında Yeni Spor Arabasını Tanıtacak
İÇİNDEKİLER

İtalyan otomobil üreticisi, gelecek yılın ilk yarısında uzun zamandır beklenen spor otomobili ortaya çıkaracak. Alfa Romeo, önümüzdeki yılın başlarında yeni bir spor otomobili tanıtacak ve global patronu Jean-Philippe Imparato, T33 Stradale’i anımsatacağını doğruladı.

Tanıtımın bir üretim modeli olması beklenmese de, daha büyük olasılıkla gelişmiş bir çalışma veya konsept otomobil şeklini alacak olsa da, Alfa Romeo’nun, sahibi Stellantis’in gözünde, çalkantılı bir kaç yıldan sonra başarılı olabileceğini kanıtlamak için şimdiden kendini ileriye fırlattığını gösteriyor.

Başlangıçta, Alfa Romeo‘dan herhangi bir yeni spor otomobilin, markanın Alfa Romeo Tonale SUV gibi daha çok satan segmentlerdeki modelleriyle kendini kanıtlamasının ardından bu on yılın sonunda gelmesi bekleniyordu.

Spor otomobilin de 2025’ten itibaren tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine sahip olma planlarına uygun olarak elektrikli olması bekleniyordu, ancak Imparato bir spor otomobilin çok daha erken gelebileceğini ve hatta yanmalı motorlu olabileceğini ima etti.

Imparato, “Şu an için iki senaryom var: tam ICE veya tam EV,” dedi. “Size söyleyebilirim ki çok heyecan verici, çok seçici ve çok pahalı olacak.”

“2023’ün ilk yarısında o alanda sportiflik anlamında bir şeyler göreceksiniz. Markayı tanımlamak için tek bir kelime kullanıyoruz ve o da sportiflik.”

T33 Stradale’i anımsatıp anımsamayacağı sorulduğunda, “Evet diyebilirim ama başka bir şey söyleyemem. İkonik tarihimize dayanan çok sayıda harika fikrimiz var.” Imparato daha önce Alfa Romeo Spider ‘Duetto’nun adını, yaklaşan spor otomobillere yansımasını görmek istediği başka bir model olarak seçmişti. Imparato ayrıca , 2027’de ABD ve Çin’e odaklanan, ancak anakara Avrupa ve İngiltere’de de satılacak büyük bir elektrikli sedan geleceğini doğruladı.

En Çok Tercih Edilen Alfa Romeo Modelleri

haraketli araba