Alfa Romeo Tonale Tüm Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

25 Haz 2022
0 Yorum
Alfa Romeo Tonale Tüm Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Belli Oldu!
İÇİNDEKİLER

İtalyan araba markası, yeni kompakt SUV modeli olan Alfa Romeo Tonale’yi ülkemizde ön satışa sundu. Markanın kendisine ait olan hatlarının korunduğu yeni araçta teknik ve teknolojik özellikler gerçekten dikkat çekiyor. Araç içerisinde çok sayıda fonksiyon ve bağlanma çözümleri sunularak aracın daha fazla konforlu olması sağlanıyor.

Alfa Romeo’nun ilk SUV elektrikli aracı olan Tonale, 21. Yüzyıl içerisinde kendini ve sportif duruşunu yeniden tanımlamayı amaçlıyor. Firmanın birçok anlamda yenilik sunduğu araç sürücülerin konforlu, rahat ve uzun mesafe sürüşlerinde istedikleri hazza ulaşmasına imkan tanıyor.

Alfa Romeo Tonale Teknik Özellikleri

Alfa Romeo Tonale yeni özellikleriyle sektörde ciddi rekabetçi bir yapıyla gelmeyi amaçlıyor. Ülkemizde satışa çıkan Tonale, üç farklı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Sprint, Ti ve Veloce isimli bu donanımlar içerisinde istediğini almanıza imkan tanınıyor.

Firma giriş paketinden başlayarak tüm donanım paketlerinde Adaptif Cruise Control, Arka ve ön park sensör, 12,3 inş boyutunda Full Digital Hayalet Gösterge Paneli, Kaplosuz Apple Car Play ve Android Auto özellikleriyle birlikte geliyor. Bunların yanında lansmana özel olarak sunulan “Edizione Speciale” modeli de firma tarafından sunuluyor. Bu pakette sürücü kendisi için özel eklemeler yapma şansına ulaşmış oluyor.

Firma özel paketi 24 Haziran’dan itibaren satışa sunmaya hazırlanırken, diğer donanım paket seçeneklerinin satışına Eylül ayından itibaren start verecek. Firma araçlarında 160 beygir gücünde hibrit motor sunuyor. Bu sadece özel paket için sunulurken özel logo, özel alcantara döşeme ve 20 inç jant seçenekleri de bulunuyor.

2022 model Alfa Romeo Tonale modelinin özel versiyonu olan Edizione Speciale 7 ileri otomatik vites şanzıman ile geliyor. Bunun yanında 1.5 litre büyüklüğünde turbo motor ve 48volt P2 elektrikli hibrit motor ile satışa sunuluyor. Bu sayede araç çok sessiz, yakıt harcamadan kalkabilme ve akıcı bir yapıyı sizlere sunuyor. Sıkışık trafikte kendisi ilerlerken, aynı zamanda tamamen elektrikli mod ile park edilebiliyor.

Kompakt SUV sınıfında piyasaya sunulan araç 4,53 metre uzunluk, 1,84 metre genişlik, 1,6 metre yüksekliği ile dikkat çekiyor. “3+3” modül adı verilen farklar aracın benzersiz bir yapıya sahip olmasına imkan tanıyor.

Alfa Romeo Tonale Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

2022 Tonale ülkemizde özel donanım seçeneği ile ilk olarak 24 Haziran itibariyle online olarak ön siparişe sunuluyor. Sizde Alfa Romeo şirketine ait olan “online.alfaromeo.com.tr” sitesine girerek bu eşsiz araçtan ilk sipariş edenlerden birisi olabilirsiniz. Firma bu aracında ilk defa İnsan Makine Arayüzü olarak bilinen “HMI” adında bir eğlence ve bilgi sistemini sunuyor.

Aracın normal donanım seçeneklerini almak isteyenlerse Eylül ayını beklemesi gerekiyor. Bu modeller ülkemizde Eylül ayından itibaren Alfa Romeo bayilerinde satılmaya başlanacağı aktarıldı.

Alfa Romeo Tonale Türkiye Satış Fiyatı

2022 Tonale ülkemizde özel versiyonu ile online olarak satışa çıkarılıyor. Bu özel lansman ile sunulan aracı almak isteyenlerse 1.399.000 TL ödeme yapması gerekiyor. Hem dış hem de iç tasarımıyla farklılığını ortaya koyan Tonale kısa sürede SUV seçenekleri arasında önemli bir yere sahip olacak duruşu ile dikkat çekiyor.

Alfa Romeo Tonale, yeni kompakt SUV elektrikli versiyonu ile dikkatleri topluyor. İstediğiniz üç donanımdan birini alabileceğiniz gibi Eylül ayına kadar ki dönemde özel versiyonu talep etmeniz mümkün bulunuyor. Aracın özellikle jant ve ön tasarımı kendini en çok fark ettiren özellikler olarak dikkat çekiyor.

Alfa Romeo Bayileri ve Yetkili Servislerini Öğrenmek için Tıklayınız.

haraketli araba