Avustralya’da Tesla Cybertruck Sipariş Depozitoları İade Edilecek!

22 Tem 2022
0 Yorum
Avustralya’da Tesla Cybertruck Sipariş Depozitoları İade Edilecek!
İÇİNDEKİLER

Tesla, elektrikli kamyonetin iki ay önce Avustralya web sitesinden çekilmesinin ardından Cybertruck için müşteri depozitolarını iade edecek. Tesla Cybertruck, 2019’un sonlarında ABD’de piyasaya sürülmesinden bir aydan kısa bir süre sonra Avustralya web sitesi aracılığıyla sipariş edilebildi. Başlangıçta, keskin bir tarza sahip kamyonetin Avustralya’da satılacağına dair bir beklenti vardı. Ancak Tesla Cybertruck’ın sipariş butonu, Mayıs 2022’de Tesla Australia web sitesinden kaldırıldı.

Tesla, Cybertruck’ın Avustralya’da satılacağını hiçbir zaman doğrulamamış olsa da, çevrimiçi sipariş portalı, yerel showroomlara geldiğinin bir işareti olarak görüldü. Cybertruck ile ilgili bilgiler Tesla Australia web sitesinde kalmaya devam ediyor, ancak yerel müşterilerin artık sipariş verme olanağı yok. Bu, Avustralya’nın orijinal Cybertruck’ı almayacağının bir göstergesi olarak yorumlandı. Ancak, Avustralya aslında daha sonraki bir tarihte daha küçük bir Toyota HiLux boyutlu versiyonu alabilir.

Aralık 2021’de Tesla showroom personeli, Drive’a Cybertruck’ın Avustralya’da mevcut haliyle sunulacağına inanmadıklarını söyledi . Ocak 2022’de ABD’deki bir endüstri analisti, Tesla’nın Avustralya için daha uygun olacak şekilde Toyota HiLux’a benzer daha küçük bir uterin de dahil olmak üzere iki tür Cybertruck geliştirdiğini iddia etti.

Avustralya’da kaç müşterinin Cybertruck için sipariş verdiği belli değil. Ancak, 150$ depozito yatıran müşteriler, modeli yerel olarak tanıtmak için mevcut bir plan olmadığı için bu tutarı geri alma hakkına sahiptir. Cybertruck resmi olarak satıştan çekilmediği için geri ödeme sürecinin otomatik olmadığını ve müşterilerin depozitolarını geri almak için başvurmaları gerektiğini biliyor.

Tesla Modelleri

Tesla’nın mevcut Avustralya ürün yelpazesi Model 3 ve Model Y için şirket, aracın RRP’sine ek olarak tüm satın alımlar için 350 $’lık iade edilmeyen bir sipariş ücreti talep ediyor. Tesla, Cybertruck‘ın Avustralya’ya geldiğini hiçbir zaman doğrulamadı, ancak aracı resmen dışlamadı. Cybertruck ile ilgili bilgiler Tesla Avustralya web sitesinde kalır.

Bu arada Tesla CEO’su Elon Musk bugün Cybertruck’ın gelecek yıl üretime gireceğini ve 2023’ün ortalarında ABD yollarına çıkacağını duyurdu, ancak şimdilik sadece Kuzey Amerikalı müşteriler tamamen elektrikli kamyonet için sipariş verebilecek.

haraketli araba