BMW 5 Serisi Touring
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
BMW 5 Serisi Touring EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

5 Serisi Touring Fiyat Listesi

BMW 5 Serisi Touring
BMW 530i xDrive Touring Luxury Line
252
Otomatik
Hibrit
3.290.400 ₺
BMW 530i xDrive Touring M Sport
252
Otomatik
Hibrit
3.334.700 ₺

5 Serisi Touring Resimleri

BMW 5 Serisi Touring

BMW 5 Serisi Touring Hakkında Genel Bilgiler

BMW, 5 Serisi için Touring seçeneğini ilk olarak 1991 yılında satışa sunmaya başladı. Station Wagon olarak bilinen Touring seçeneği bu modelin bir fastback veya aile araca dönmesine imkan tanımıştır. 5 Serisinin ilk Touring modeli firmanın bu aracı üçüncü nesil olarak piyasaya sunduğu tarihe gelmektedir.

Station wagon olarak bilinmesinin yanında o gövde tarzına göre olmaması gereken dört çekiş özelliği, V8 motoru ile tabuları da yıkmayı başarmıştır. Bunun yanında özel çekiş kontrol sistemi, güçlü otomatik vites gibi birçok detay bu araca olan ilgiyi de yukarı çekmeyi başarmıştır. Uzunluğu aynı olmasında rağmen Touring modeli sedan modelden biraz daha yüksek yapılmıştır.

BMW 5 Serisi Touring Teknik Özellikleri

BMW 5 Serisi Touring bir aile aracı olarak üretilen bir model olmasının yanında güçlü motoru, özel şasi yapısı, yol tutuş özellikleri ve çok yüksek hızlara çıkabiliyor olması sayesinde özel bir araç olarak dikkat çekiyor. Sadece bu modele özel olarak arka bölümde havalı süspansiyon ve aktif viraj denge çubukları yer alıyor.

BMW tarafından üretilen bu araç için dizel, benzinli ve hibrit motor seçenekleri bulunuyor. Bunun yanında aracın uzunluğu da ilk modellere göre daha farklı bir yapıya kavuşması için uzatılmıştır. 7 nesil 5 Serisi Touring modeli 2017 yılından itibaren satışa sunulmaya başladı.

BMW 5 Serisi Touring Yakıt Tüketimi Değerleri

BMW 5 Serisi için üretilen 540i Touring modeli kullanıcıya 333 beygir güç ile birlikte sunuluyor. 5 kapılı olan bu araç maksimum hız limiti 250 km/s ile dikkat çekerken, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 5,2 saniyede ulaşmayı başarmasıyla da öne çıkıyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 9,2 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 6,0 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,1 litredir.

Bir aile aracına göre ideal bir yakıt tüketim seviyesine ulaşması başarılmıştır. Boş ağırlığı 1850 kilo olan araçta 560 litrelik bagaj hacmi bulunuyor. Ayrıca 8 ileri otomatik vites ile rahat bir yolculuk yapmanız sağlanıyor.

BMW 5 Serisi Touring Renk Seçenekleri

BMW 5 Serisi Touring modeli için farklı donanım seçenekleri mevcuttur. Bu donanımlar için yüksek verimlilik kazanmak mümkün olmakla birlikte aynı zamanda ekstra bir yapıya kavuşmasına da imkan tanınıyor. Tabi bu yapı da öncelikle renk seçeneği olarak metalik renklerden kırmızı, mavi, beyaz, yeşil, gri ve siyah renkler sizlere sunuluyor. İç tasarımda desen tercihleri yapabilir, jantların rengini ve yapısını tercih edebilirsiniz. Bu da aracı daha kişisel ve özel bir hale getirmenize imkan tanınmasından kaynaklanıyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba