BYD, 2024’te Beşinci Nesil DM-i Sistemini Başlatacak!

03 Eyl 2022
0 Yorum
BYD, 2024’te Beşinci Nesil DM-i Sistemini Başlatacak!
İÇİNDEKİLER

Shenzhen merkezli otomotiv firması BYD, beşinci nesil DM-i sistemini 2024’te lansmanı ve firmanın çeşitli güncellemeler sunan 6 aylık raporunun yayınlanmasının ardından 30 Ağustos’ta yatırımcılarla bir konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Üretim ve satışla ilgili olarak BYD, şirketin şu anda elinde 700.000 araç siparişi olduğunu söyledi. Yetkililer, yeni BYD arabalarının teslim edilmesinin artık dört ila beş ay sürdüğünü ve üretim kapasitesinin her ay yeni siparişleri yakalayamadığını belirtti. Ağustos ayında, Çin’in bölgesel elektrik şebekesi zorlukları ve sıkı pandemi kontrol önlemlerinin etkileri nedeniyle teslimat sayısı olumsuz etkilendi, ancak rakamların Temmuz ayına kıyasla yine de artması bekleniyor. Yeni Seal modeli piyasaya yeni sürülerek seri üretime geçti ve pandemi ve güç kısıtlamaları nedeniyle teslimat baskısı çok yüksek. Şu anda 1.000’den fazla ünite teslim edildi ve BYD, iki aylık tırmanıştan sonra önemli ölçüde iyileşeceğini söylüyor.

BYD, daha geniş endüstri göz önüne alındığında, gelecek yıl Çin’in tüm yeni enerji piyasası satışlarının 9-10 milyon birime ulaşacağını tahmin ediyor. 2023’te yeni enerji sübvansiyonları düşecek ve satış ölçeğinin büyümesi nedeniyle BYD’nin yıllık hammadde tedarik maliyeti %3-5 oranında azalacaktır. Gelecek yılın sübvansiyonlarında %5’lik bir azalmanın telafi edilebileceği tahmin edilmektedir. Firma, üretim kapasitesi serbest bırakıldıktan sonra tek bir aracın amortisman ve amortisman maliyetinin düşeceğini ve aylık kar marjlarının kademeli olarak artacağını iddia etti.

Harici akü tedariği açısından, 2023 yılında BYD’nin ana üretim kapasitesi dahili olarak, daha küçük bir kısmı ise harici olarak tedarik edilecektir. Şirket, 2024 yılında dış arz oranının daha da artacağını söyledi.

AYRICA BAKINIZ: Acura ZDX, Tamamen Elektrikli Araç Olarak Geri Geliyor!

Teknoloji açısından, BYD 2023’te üst düzey marka ve modelleri piyasaya sürmeyi planlıyor. Bir milyon yuan (144.779 $) satış fiyatına ulaşması bekleniyor. Üst düzey akıllı destekli sürüş 2023’te, beşinci nesil DM-i teknolojisi ise 2024’te piyasaya sürülecek.

Uluslararası pazar gelişimi açısından BYD, Avrupa’yı ana denizaşırı pazarlarından biri olarak görecek ve Güneydoğu Asya’daki Çin markaları da bir avantaja sahip olacak.

haraketli araba