Cadillac’tan Elektrikli Model: Celestiq

27 Tem 2022
0 Yorum
Cadillac’tan Elektrikli Model: Celestiq
İÇİNDEKİLER

Amerikan araba üreticisi Cadillac her zaman lüks sınıfa hitap eden araçlar üretmesiyle dikkat çekiyor. Otomotiv sektöründe 120 yılı geride bırakan marka yeni elektrikli modeli Celestiq!i geçtiğimiz günlerde tanıttı. 2024 yılında yollara çıkması beklenen araç güçlü yapısı, kalıplı ve çekici duruşuyla dikkatleri üzerine toplayacak gibi duruyor.

Konsept olarak tanıtılan Celestiq’in seri üretiminin de bu tasarıma çok yakın olacağı tahmin ediliyor. Aracın sadece görünümü hakkında aktarım yapılırken aracın hiçbir teknik özelliği hakkında aktarım yapılmadığı görüşüyor. 4 kapılı olarak tasarlanan aracın fastback tarzına yakın bir görünümü olduğu görülüyor.

Celestiq Özel Tasarımıyla Geliyor

Cadillac tarafından 2024 yılında yollarda olması planlanan bu aracın arka tamponda ki L spor lambası, ön ızgaranın büyük olması ile dikkat çekiyor. Dış tasarımında ki heybetli yapının iç kısımda da korunduğu görülüyor. Bu kadar geniş bir araca göre sportif yapıdan taviz verilmediği de dikkat çekiyor.

Aracın iç kısmında 55 inç büyüklüğünde devasa bir ekran bulunuyor. Ayrıca bu ekran hem yolcu hem de sürücü için farklı bir yapıda sunuluyor. Yolcu ekranda video izlerken, sürücü hiçbir şekilde o ekranı görmüyor ve dikkat dağınıklığı yaşanmamış oluyor.

Bu ekranlardan arka taraf da yer alan koltuklar için de seçenekler bulunuyor. Tasarımın en dikkat çekici olan 4 kademeye sahip olan cam tavan olarak dikkat çekiyor. Bu da aracın içinde ki herkesin istediği seviyede cam tavana müdahale etmesi sağlanmış oluyor.

İlginizi Çekebilecek Cadillac Modelleri

Celestiq 2024 Yıllarda Yollarda Olacak

Cadillac Celestiq’in üretimine 2024 yılında başlaması bekleniyor. Farklı bir yapıya sahip olacak bu aracın konsept tasarımıyla üretim bandından çıkacak yapısında herhangi bir yapı değişikliği bulunmuyor.

Aracın otonom sürüş özelliği ile birlikte satılacağı ve ortalama 483 kilometre menzile sahip olacağı aktarılıyor. Aracın GM Ultium ismine sahip bir platform üzerinden gelişiminin yapıldığı aktarılıyor. Aracın tek elektrikli motor versiyonu 345 beygir güç sağlarken, iki elektrikli motora sahip olan versiyonu 507 beygir güç ile dikkat çekiyor.

4 çekişli olması beklenen aracın batarya gücü hakkında bilgi verilmiyor. Bu aracın üretimiyle en büyük rakibinin Rolls-Royce olacağı da konuşulan detaylar arasında yer alıyor.

haraketli araba