Çin’in Lüks Markası HONGQI Türkiye’de Satışa Başlıyor

28 Ağu 2023
0 Yorum
Çin’in Lüks Markası HONGQI Türkiye’de Satışa Başlıyor
İÇİNDEKİLER

Bu Ağustos sonunda Türkiye otomotiv sahnesi, yeni bir oyuncuyu ağırlayacak: Hongqi E-HS9. D&D Motorlu Araçlar A.Ş., bünyesinde bulunan Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye ile birlikte, Çin’in prestijli otomobil markası Hongqi’yi Türk tüketicisiyle buluşturacak. FAV Group, Çin’in önde gelen otomobil üreticilerinden biri olarak, Hongqi’yi başlangıçta devlet başkanlarına ve üst düzey yetkililere sunmuştu. Şimdi ise marka, Türkiye pazarına amiral gemisi SUV modeli E-HS9 ile adım atacak ve 2024’te elektrikli lüks sedan modelini getirecek.

D&D Araçlar A.Ş. Başkanı Nevzat Kaya, Hongqi’nin Türkiye’ye getirilme sürecini şu sözlerle anlattı: “Hongqi’nin benzersiz kalitesi ve ileri vizyonu bizi etkiledi. Markanın sürdürülebilirliğe katkıda bulunan otonom elektrikli yapısını son derece takdir ediyorum.” Kaya ayrıca, “Yeniköy Motors olarak amacımız, müşterilerimize sadece en iyi seçenekleri sunmaktır. E-HS9 modelinin pazarda dengeleri sarsacağını düşünüyoruz. Bu modelin online platformlar üzerinden satışa sunulma fikri heyecan verici, ancak kaliteden ödün vermemek en büyük önceliğimiz. Hongqi’nin seçilmesinin arkasındaki ana neden, markanın 30 yıllık deneyimimizle örtüşen güçlü konumudur.”

Hongqi E-HS9’un performansı, fiyatı ve satış hedefleri de oldukça iddialı. Aracın fiyat etiketi 8.1 milyon TL olarak belirlendi ve bu yılın sonuna kadar 200 adet satış hedefleniyor. Şu ana kadar bu hedefin yarısına yakın satış gerçekleşti. E-HS9, 544hp güç ve 750Nm tork üretme kapasitesine sahip. Bu güçle, 0’dan 100 km/h’ye sadece 5 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca, E-akıllı 4WD sistemi ve çeşitli sürüş modlarıyla birlikte gelirken, otomobilin teknolojik özellikleri arasında matrix LED farlar da yer alıyor.

Hongqi E-HS9’un Türkiye pazarına girişi, otomobil severler için heyecan verici bir gelişme. Bu lüks ve performanslı elektrikli SUV, Türkiye otomotiv sektöründe yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor olabilir.

En Çok Tercih Edilen Hongqi Modelleri

haraketli araba