Çin’in Öncü Markası DFSK Motor, Türkiye’ye Geri Dönüyor!

22 Eyl 2023
0 Yorum
Çin’in Öncü Markası DFSK Motor, Türkiye’ye Geri Dönüyor!
İÇİNDEKİLER

Çin otomotiv endüstrisinin öncü isimlerinden DFSK Motor, Türkiye’ye geri dönüyor ve bu kez büyük planlarla geliyor. Hakan Şahsuvaroğlu ve Yunus Şahsuvaroğlu’nun liderliğindeki SHS distribütörlüğü, DFSK’nın zengin ürün yelpazesini Türk tüketicilerle buluşturmayı hedefliyor. Ekim ayında başlayacak olan bu yeni macera, 3 benzinli SUV, 4 benzinli ticari ve 3 elektrikli ticari araçla Türkiye’nin otomotiv pazarını hareketlendirecek.

2003’te kurulan DFSK, bugüne kadar global çapta 5 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Dongfeng Motor Grubu’nun çatısı altında faaliyet gösteren bu prestijli marka, 70’ten fazla ülkede otomobil severlerle buluşuyor. Firma, Çin, Endonezya ve ABD’de 7 üretim tesisiyle üretim kapasitesini genişletirken; Çin, ABD, Almanya, Japonya ve Endonezya’da Ar-Ge merkezleri ile teknolojik inovasyonlarına devam ediyor.

DFSK’nın model yelpazesi, çağın teknolojik ve sürdürülebilir yaşam trendlerine yanıt veriyor. Hibrit ve elektrikli araç teknolojilerine olan ilgisini konvansiyonel yakıtlı modelleriyle birleştiren firma, kullanıcılarına geniş bir ürün gamı ve premium bir deneyim sunuyor. SHS distribütörlüğünde, Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak Fengon 500, Glory 580 ve Fengon 5 modelleri, SUV segmentindeki iddiasını ortaya koyacak.

Ancak DFSK sadece binek araç segmentiyle sınırlı kalmıyor. Ticari araç segmentinde benzinli Tek Kabin Pick-up C31, Çift Kabin Pick-up C32, Panelvan C35 ve Kombivan C35 modelleriyle de Türk iş dünyasına hitap ediyor. Elektrikli ticari araçlar konusundaki inovatif yaklaşımını Tek Kabin Pick-up EC31, Panelvan EC35 ve Kombivan EC35 modelleriyle sürdüren firma, EC31 ile Türkiye’deki ilk elektrikli tek kabin kamyoneti sunuyor. 2024 yılında ise mild-hibrit SUV, plug-in hibrit SUV ve Sedan modelleri ürün gamına dahil edilerek, DFSK’nın ürün yelpazesi daha da genişleyecek.

SHS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şahsuvaroğlu, DFSK’nın iddialı modelleri ve Euro 6 standartlarına uygun araçlarıyla Türkiye’de yeni bir dönem başlattıklarının altını çiziyor. Şahsuvaroğlu, DFSK’nın Türkiye pazarına 10 farklı ürünle giriş yaparak, önümüzdeki yıl bu rakamı 13’e çıkaracaklarını belirtiyor. Aynı zamanda, bayi ağı oluşturma çalışmalarına da hız verildiğini vurgulayan Şahsuvaroğlu, DFSK’nın kaliteli ürünleri ve rekabetçi fiyat politikasıyla Türkiye otomotiv sektörüne büyük bir katkı sunacağını ifade ediyor. DFSK’nın Türkiye’ye dönüşünün ardından büyük bir heyecan yaşadıklarını belirten Şahsuvaroğlu, markanın dayanıklılık, verimlilik ve fiyat avantajıyla sektördeki rekabete yeni bir soluk getireceğini dile getiriyor.

Güncel DFSK Modelleri

haraketli araba