Çinli Voyah, Free Modeliyle Türkiye’de Satışa Giriyor!

04 Ağu 2023
0 Yorum
Çinli Voyah, Free Modeliyle Türkiye’de Satışa Giriyor!
İÇİNDEKİLER

Dongfeng Motor, Çin’in en büyük otomotiv firmalarından biri olup, onun premium elektrikli otomobil markası Voyah, Türkiye’deki faaliyetlerini Marcar Otomotiv A.Ş. ile temsil etme kararı aldı. Marcar Otomotiv, otomotiv sektöründeki 35 yılı aşkın deneyimiyle bilinen bir şirkettir.

Voyah, Türkiye pazarına ilk adımını premium elektrikli SUV modeli Free ile atıyor. Araç, yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve ön sipariş fiyatı 4.550.000 TL’den başlıyor. 20 inçlik jantları ve heybetli tasarımı ile dikkat çeken Voyah Free, otomotiv sektöründeki en yeni konfor ve güvenlik teknolojilerini barındırıyor, bu sayede üst düzey sürüş deneyimi arayanlara hitap ediyor.

Voyah Free, “Voyah Modu” olarak adlandırılan 4 farklı sürüş ayarına sahip. Bu ayarlar arasında, uyuyan çocukların rahatsız edilmemesi için sessiz bir kabine olanak sağlayan bir mod, performanslı sürüş için optimize edilmiş bir mod, lüks ve konforlu bir sürüş deneyimi için bir mod ve yorgun sürücülerin desteklenmesi için bir mod bulunuyor. Araç ayrıca, sürüşe geçildiğinde yükselen ve isteğe bağlı olarak minimalist bir konuma getirilebilen 3 gösterge ekranına sahip olan inovatif bir kokpit tasarımına sahiptir.

Voyah Free, 5 kişilik bir otomobil olarak tasarlandı ve kabin içindeki ambiyans aydınlatma renklerinin kademesiz ayarlanabilmesi, parfüm desteği, yüksek seviyede filtrelenen klima ve masaj fonksiyonlu koltuklar gibi birçok özellikle premium sürüş deneyimini tam anlamıyla yaşatıyor. Yarı-otonom sürüş desteğinin yanı sıra, çok geniş bir güvenlik donanımına sahip olan araç, 2 elektrikli motorla birlikte 360 kW (488 HP) sistem gücü ve 720 Nm maksimum tork üretebiliyor. Akıllı 4 Çeker Sistemi sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.4 saniyede tamamlayan Voyah Free, WLTP normlarına göre 500 km’ye kadar elektrikli menzil sağlıyor.

Marcar Otomotiv A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Çırak, iki yıl önce Voyah’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenme kararı aldıklarını belirtti. Çırak, “Çinli markaların dünya çapında yükselişi devam ederken, premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah markasını temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ön siparişe sunduğumuz Voyah Free modeli kısa sürede büyük ilgi topladı. Premium segmente Voyah Free ile yeni bir soluk getiriyoruz.” dedi.

Voyah Modelleri

haraketli araba