Cupra UrbanRebel’i Tanıttı!

10 Haz 2022
0 Yorum
Cupra UrbanRebel’i Tanıttı!
İÇİNDEKİLER

Cupra, özel olarak Barselona şehrinde düzenlediği etkinlikte gelecek hakkında paylaşımlarda bulundu. 2025 yılına kadarlık dönem için 3 yeni elektrikli modeli tanıtan firma, bunların ilki olarak lanse ettiği UrbanRebel’i görücüye çıkardı.

Merkezi üretimi İspanya’da bulunan firmanın başlangıç şehri olan Terramer’de düzenlediği tanıtım programında firmanın gelecek planları hakkında detaylı açıklamalarda bulunuldu.

Özellikle bu tanıtım sırasında en dikkat çekici nokta yeni model UrbanRebel öne çıkan detay oldu. Özel ve radikal olarak tanımlanabilecek bir tasarıma sahip olan modelin, elektrikli olması ve özel tasarımı çok dikkat çekti. Önden çekişli olan bu modelin 2025 yılında yollarda ki yerini alması bekleniyor.

VW Grubun özel olarak hazırladığı MEB Small platformu üzerine inşa edilen bu araç özel tasarımı ile şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi duruyor.

Aracın üretiminde kullanılan malzemeler arasında tamamen geri dönüştürülen polimer ve birçok biyolojik malzemelerin kullanıldığı biliniyor. 4,03 metre uzunluğa sahip olan aracın elektrikli motoru 226 beygir gücünü kullanıcıya sunuyor. 0-100 kilometreye 6,9 saniye gibi bir sürede çıkan aracın tam şarj dolu aküleri 440 kilometre menzil sunuyor. UrbanRebel bu menzil ile tam bir şehirli model olarak karşımıza çıkıyor.

Cupra firması düzenlediği etkinlikte, sanal gözlükleri kullanarak insanların UrbanRebel modelini daha yakından görmesine ve onunla seyahat etmesine imkan tanımış oldu. Bu sayede aracın hem dışı hem de iç tasarımı rahatça incelenmiş oldu.

Cupra Bayileri ve Yetkili Servislerini Öğrenmek için Tıklayınız.

haraketli araba