Dacia’nın Yeni Logosu Modellere Uygulandı!

02 Ağu 2022
0 Yorum
Dacia’nın Yeni Logosu Modellere Uygulandı!
İÇİNDEKİLER

Dacia 1969 yılında kurulduktan sonra logosunu birkaç kez değiştirdiği biliniyor. Son logosunu 2008 ile 2021 yılları arasında ürettiği tüm modellerde kullanıyordu. Ancak yenilenen tasarımı ve yenilikçi modern yüzüne uygun olarak bir logo değişikliği daha yapıldı.

Bu loğunun 2021 yılının ortalarından itibaren kullanılacağı biliniyordu. Ancak bu konuda değişikliğin 2022 yılının ortalarına kadar gerilediği görüldü. Bu konuda değişiklik ilk olarak kurumsal dokümanlar da ardından internet sitelerinde göstermeyi başardı. Bayilerde ki değişiklikse 2022 yılının başıyla başladı.

Ancak her yerde bu konuda çalışma başlamış olsa da firmanın ürettiği araçlarda bu konuda hiçbir hareket olmadığı görülmüştü.

Dacia Yeni Logoya Geçiş Yapıyor

Dacia bu konuda biraz yavaş davranmayı tercih ettiği görülüyor. Sadece birkaç önce tanıtılan yeni Jogger modelinde dahi eski logonun kullanıldığı net bir şekilde görüldü. Ancak bu konuda da düğmeye basıldığı aktarıldı. Tüm modellerde yer alan Dacia logolarının değişime başladığını söyleyebiliriz.

Firmalar logo değişiminde farklı yollar izleyebiliyor. Bundan önce Fiat aracın direksiyon logosunda yeni bir tutum sergilerken, araçların dışında eski logoyu kullanıyordu.

Dacia bu konuda garip bir tutum sergileyen firmalar arasında yer alıyor. Bunun en güzel örneği yeni Jogger’ı alan müşterilerinde olacak. Aracın 2022’nin ilk döneminde çıkan modellerinde eski logo yer alacakken, 2022’nin altı ayından sonra ki modellerinde yeni logo olacak gibi duruyor.

Tabi bu aracın değerinde de belirli bir düşüşe de neden olacağını söylemek anlamına geliyor. Bunun en büyük nedeni logonun eskisinden çok ciddi şekilde farklı olması diyebiliriz. Bu da araçlarda ciddi bir farklılık anlamına geliyor.

Firmanın yeni logosu D ve C harflerinden oluşan simetrik bir yapısı olduğu görülüyor. Bu tasarım çift krom çıtasıyla dikkat çekiyor. Firma logoyu bir tasarım öğesi olarak konumlandırmayı terci ediyor. Aracın ön kısmında yer alan ızgara kısmında daha çok kullanılacağı görülüyor. Direksiyon ve araçların arka kısmında bu şekilde değil bunun yerine farklı bir tarz ile kullanılacağı aktarılıyor.

Dacia bu konuda açıklamasında 16 Haziran 2022 yılından itibaren tüm üreteceği araçlarda yeni logonun bu şekilde kullanılacağını aktarılıyor. Ülkemizde bu logoya sahip araçların sonbahar aylarında geleceğini söylendiğini aktarmak gerekiyor.

En Çok Tercih Edilen Dacia Modelleri

haraketli araba