Geely, 2023’te 1,65 Milyon Araç Teslim Etmeyi Hedefliyor

29 Oca 2023
0 Yorum
Geely, 2023’te 1,65 Milyon Araç Teslim Etmeyi Hedefliyor
İÇİNDEKİLER

28 Ocak’ta Çinli otomobil üreticisi Geely’nin CEO’su Gan Jiayue, “sınırları zorlama ve sınırsız hayal gücü” vurgulayarak şirketin 2023’teki gelişimi için hedeflerini belirledi.

“Otomobil sektöründe en büyük kazanan teknoloji olsa gerek ama artık renkli televizyonlar, buzdolapları, masaj koltukları ekleniyor ya da yapılamayan teknoloji dikkat çekmek için kullanılıyor. Bu, bazı kısa vadeli sonuçlar elde etmiş olsa da, Geely tüm yeniliklerini bu yönlere koyarsa, bilimsel ve teknolojik gelişme yasasından ve araba üretme kanalından sapmış olacaktır” dedi.

Gan ayrıca Geely’nin 2022’deki başarılarını da gözden geçirdi. Firmanın yıllık satışları %8 artarak 1.432.988 araca ulaştı ve tüm sektörde üçüncü oldu ve çoğu ortak girişim markasını geride bıraktı. Yeni enerji araçlarının satış hacmi önemli ölçüde arttı ve penetrasyon oranı yıldan yıla üçe katlanarak birkaç ayda %30’u aştı.

2023 yılında satış hedefi 1,65 milyon olan Geely, yeni enerji araçlarında, Leishen hibrit modellerinde ve Zeekr’in modellerinde iki kat artış sağlamayı hedefliyor.

Zeekr dışında, 22 Ocak’ta Geely, ilk saf elektrikli veya hibrit ürünü 2023’te piyasaya sürülecek olan yeni bir enerji aracı markasını piyasaya süreceğini resmen duyurdu. Önizleme resimleri, yeni arabanın ince ön hatlara ve kayan arka gövdeye sahip olduğunu gösteriyor. yapı. Aracın önü, güçlü bir atletik tarz yaratmak için L şeklinde gündüz farları ile donatılmıştır.

Ayrıca Geely’nin akıllı bilgi işlem merkezi bugün hizmete girdi. Gan, bunun küresel otomobil şirketleri için bulut, sayı ve zekayı entegre eden ilk süper bulut bilgi işlem platformu olduğunu ve Geely’nin genel Ar-Ge verimliliğini %20 artırabileceğini söyledi. Şimdiye kadar, akıllı sürüş ve ağ oluşturmaya ilişkin yaklaşık 100 PB deneysel veriye erişildi ve milyonlarca çevrimiçi araç, 100 TB’ı aşan günlük ortalama veri artışıyla eşzamanlı hesaplamayla destekleniyor. 2025 yılına kadar desteklenebilecek çevrimiçi araç sayısının mevcut sayının üç katından fazla olacağı tahmin ediliyor.

Pil teknolojisi açısından Geely, daha güvenli manganez bazlı malzemeler ve katı hal piller geliştirecek. Ayrıca firmanın nikel, manganez ve kobalt geri kazanım oranı %99’u, lityum geri kazanım oranı ise %85’i aşmıştır.

haraketli araba