Haval Shenshou Modelini Çin Otomobil Pazarına Tanıttı

31 Tem 2022
0 Yorum
Haval Shenshou Modelini Çin Otomobil Pazarına Tanıttı
İÇİNDEKİLER

Yeni Haval Shenshou, Çin otomobil pazarında piyasaya sürüldü. Keskin hatlara sahip Shenshou, geleneksel bir SUV’nin tasarım öğelerini bir SUV coupe’nin öğeleriyle karıştıran, cesur bir tasarıma sahip şık bir SUV’dur. Haval serisinde kesinlikle başka bir şeye benzemiyor. Yuvarlak burun, geniş bir ızgara, bölünmüş farlar ve ortada büyük bir Haval arması ile birlikte geliyor.

Shenshou ‘efsanevi canavar’ anlamına gelir. Haval’ın halkla ilişkiler çalışanları, Shenshou olarak da adlandırılan bir çizgi film figürü ile isim etrafında biraz ses getirdi. Biraz korkutucu bir kask takan bir canavar için şaşırtıcı derecede insan görünüyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen pek çok yeni Çin otomobili gibi, Shenshou da yalnızca büyük şehirlerde yaşayan genç bir izleyici kitlesini hedefliyor. Çin’in yaşlanan nüfusu göz önüne alındığında, sadece yaşlılara odaklanan bir marka için çok fazla fırsat var gibi görünüyor. Ama görünüşe göre kimse oraya gitmek istemiyor.

Haval Shenshou, sürücü araca yaklaştığında açılan Tesla tarzı süslü kapı kollarına sahiptir. Shenshou beş koltuklu ve 4780/1890/1675 ölçülerinde ve 2800 aks mesafesine sahip.

Haval Shenshou’nun fiyatı 132.000 yuan’dan başlıyor ve 169.000 yuan’da (20.640 – 26.420 $) bitiyor. Bu, Shenshou’yu Haval’ın kadrosunda nerede bırakıyor? Peki. Bu çok zor bir soru.

Bu, şu anda 13 araba ile kadro. Fiyat açısından Shenshou… yeni H6S ile aynı menzilde, Big Dog ile aynı menzilde, yeni H6 ile aynı menzilde ve F7 ile aynı menzilde. Ayrıca kısmen H7, H6 Guochaoban ve H6 ile aynı aralıkta oturuyor. Ve tahmin et ne oldu? Onlar da aynı motorları kullanıyor! Bu, Great Wall Motors ve diğer birçok Çinli otomobil üreticisi için tamamen tipiktir. Fırlatma başlatma, karışıklık yeterince büyük olana kadar fırlatma ve ardından biraz daha başlatma.

Haval Shenshou’nun içi çok güzel. İç tasarım söz konusu olduğunda Haval büyük bir sıçrama yaptı. 3 kollu direksiyon simidi biraz büyük olsa da sportif görünüyor. Bilgi-eğlence için 12,3 inç tam LCD gösterge paneli ve 14,6 inç merkezi kontrol LCD ekranı var. Bunun üzerine, bir HUD ile donatılmıştır.

Shenshou iki motorla sunuluyor: 184 hp ve 275 Nm’lik 1.5 turbo ve 224 hp ve 350 Nm’lik 2.0 turbo. Her iki motor da 7 vitesli bir DCT ile eşleştirilmiştir. Temel modeller önden çekişli, üst modeller dört tekerlekten çekişlidir. Daha sonra Haval, diziye 1.5 turbo HEV ve 2.0 turbo PHEV ekleyecek. Bunlar 400’e kadar çok daha fazla beygir gücü toplayacak, ancak önemli ölçüde daha pahalıya mal olacak.

Yeni Haval Shenshou; havalı bir isme ve iyi bir fiyata sahip ilginç bir araba. Ama aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok başka Haval varken, başarılı olmak için yeterli çekiciliği var mı?

Diğer Haval Modellerini İncelemek İster misiniz?

haraketli araba