Hongqi E202 EV Konsepti, Teknolojisi ve Estetiğiyle Göz Kamaştırıyor

27 Ağu 2023
0 Yorum
Hongqi E202 EV Konsepti, Teknolojisi ve Estetiğiyle Göz Kamaştırıyor
İÇİNDEKİLER

Lüks segmentin dikkat çeken markası Hongqi, E202 EV konseptiyle sadece tasarımı değil, aynı zamanda ileri teknolojisiyle de öne çıkıyor.

2024 yılında üretim bandından çıkması beklenen E202, Hongqi’nin global pazara sunmayı hedeflediği elektrikli bir devrimin habercisi. Crossover tasarımı, karakteristik L şeklindeki LED stop ve gündüz farlarıyla otomobilin ayırt edici bir ışık dizayna sahip olduğunu belli ediyor. Bu özgün tasarım, arka difüzörde yer alan iki minik LED ile motorsporlarını da anımsatıyor. Hongqi, bu özel modeli “Hongqi New Energy” markası altında tanıttı ve bu isim aynı zamanda markanın uluslararası pazarlarda kullanmayı planladığı yeni kimliğini yansıtıyor.

hongqi e202 ev konsepti 2

Teknoloji açısından E202, FME platformunu kullanarak 2.700 mm’den 3.450 mm’ye kadar uzayabilen bir dingil mesafesine sahip. 800 volt destekli elektrik sistemine entegre edilmiş hızlı şarj kabiliyeti, CATL tarafından üretilen bataryalarla birleşerek sadece 5 dakikada 300 km menzil vaat ediyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine ek olarak, 22 kW’lık kablosuz şarj kapasitesiyle de donatılan bu modelde, gerektiğinde bataryaların kolaylıkla değiştirilebilmesi dikkat çeken bir diğer özellik.

Hongqi E202 EV konsepti, hem görsel hem de teknolojik açıdan bir adım öne çıkarak otomotiv dünyasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

En Çok Tercih Edilen Hongqi Modelleri

haraketli araba