Makyajlı i20, Türkiye’de satışa sunuldu!

05 Eyl 2023
0 Yorum
Makyajlı i20, Türkiye’de satışa sunuldu!
İÇİNDEKİLER

Hyundai, yılın ikinci yarısında yeni modellere yönelik girişimlerini, makyajlı i20 modeli ile sürdürmeye kararlı. İlk olarak 2008 yılında otomobil severlerle buluşan i20, Hyundai’nin vitrininde parlayan yıldızlardan biri haline gelmiş durumda. Bu başarılı model, Türkiye’de üretiliyor ve gurur kaynağı olan bir ihraç ürünü olarak, dünya genelinde 40’tan fazla ülkedeki otomobil meraklılarına sunuluyor. Makyajlı i20, sadece görsel anlamda değil, kalitesi, güvenilir yapıya sahip oluşu ve kullanışlılığı ile de Hyundai‘nin Avrupa pazarındaki başarılarına katkıda bulunuyor. B segmentinde rekabetin yoğun olduğu bir pazarda, i20, sadece Avrupa’da değil, ülkemizde de popülerliğini koruyarak, Hyundai’nin pazar payını güçlendiriyor. Modern ve zarif çizgilere sahip yeniden tasarlanan i20, kapsamlı bağlantı ve güvenlik özellikleriyle de aileler için cazip bir seçenek haline geliyor.

2023 model yılında piyasaya sürülecek olan yenilenmiş i20, gelişmiş güvenlik özellikleri ve zengin donanımlarıyla kullanıcılarına daha güvende bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Hyundai Smart Sense güvenlik teknolojileri ile donatılan bu şık otomobil, sürücülere bir dizi aktif güvenlik ve gelişmiş sürüş yardımcı sistemler sunuyor. Yeni i20, segmentindeki en geniş kapsamlı güvenlik paketlerinden birini sunarak, Avrupa’nın en yüksek güvenlik standartlarına uyan bir üretim sürecinden geçiriliyor. Böylece, kullanıcılarına sadece konforlu ve bağlantılı bir sürüş deneyimi değil, aynı zamanda birinci sınıf bir güvenlik deneyimi de sunuyor. Yenilenmiş bu versiyon, Hyundai’nin taahhüt ettiği mükemmeliyet ve yenilikçiliği, estetikle birleştirerek otomobil severlerle buluşuyor.

Yeni Hyundai i20, çeşitlilikte sınır tanımayan bir araç olarak karşımıza çıkıyor, sunduğu üç farklı şanzıman seçeneğiyle sürücülerine tam bir özelleştirme olanağı tanıyor. Manuel, otomatik veya DCT seçenekleri ile satın alınabilen bu etkileyici model, benzinli yakıt tipinde üç ayrı motor seçeneği sunuyor, bu da farklı sürüş tercihlerini ve ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilmesini sağlıyor. Öne çıkan bu motorlar, sadece sürüş deneyimini zenginleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda daha verimli bir sürüş deneyimi de sunuyor.

Yeni i20’nin makyajlı versiyonu, kullanıcılara sadece görsel bir ziyafet sunmakla kalmıyor; geliştirilmiş sürüş dinamikleri ve yol tutuşu ile birlikte artan direksiyon hakimiyeti yetenekleri de bu yeni nesil modeli bir adım öne çıkarıyor. Giriş seviyesi olarak adlandırılan “Jump” donanım paketinde, 1.2 litrelik MPI 4 silindirli motor göze çarpıyor. Bu atmosferik motor, etkileyici bir güç olan 84 beygir güç üretirken, beş ileri manuel şanzımanla kusursuz bir uyum içerisinde çalışıyor.

Fakat i20’nin motor seçenekleri burada bitmiyor. Bir diğer seçenek olan 1.4 MPI ünitesi, sürücülerine 100 PS maksimum güç sunarken, 6 ileri otomatik şanzımanla birleştiriliyor, bu da daha akıcı ve dinamik bir sürüş deneyimi sağlıyor. Performans konusunda daha fazlasını arayanlar için ise, Hyundai i20’nin 1.0 T-GDI motor seçeneği mevcut. Bu motor, “Sürekli Değişken Valf Süresi (CVVD)” teknolojisini içeriyor, bu da motor performansının ve yakıt verimliliğinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlarken çevre dostu bir deneyim sunuyor. Valf kontrol teknolojisi, sürüş koşullarına dinamik bir şekilde adapte olabiliyor, valfin açılma ve kapanma sürelerini otomatik olarak düzenleyerek, her bir sürüşün optimum düzeyde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu motor seçeneği, 7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzımanla harmonize bir şekilde geliyor, bu da sürücülere etkileyici bir hız ve güç kombinasyonu sunuyor.

Yeni i20, Jump’tan Style ve Elite’ye kadar uzanan üç farklı donanım seviyesiyle sunuluyor, böylece her birey, kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebiliyor. Bu yeni nesil araç, ülkemiz pazarında 860.000 TL başlangıç fiyatıyla otomobil entuziyastlarını bekliyor, zengin özellikleri ve yenilikçi teknolojisiyle sürücülerine yepyeni bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

En Çok Tercih Edilen Hyundai Modelleri

haraketli araba