Maxus, Yeni Elektrikli Minivan Modeli Dana M1’i Tanıttı!

26 Ara 2023
0 Yorum
Maxus, Yeni Elektrikli Minivan Modeli Dana M1’i Tanıttı!
İÇİNDEKİLER

Çin’in otomotiv devi SAIC Motor’un bünyesinde yer alan Maxus, yenilikçi elektrikli ticari araçlarıyla tanınırken, bu kez de Dana M1 isimli yeni elektrikli minivan modelini tanıttı. Geçtiğimiz aylarda Türkiye yollarına çıkan e-Deliver 3 modelinin ardından, Maxus bu kez Dana M1 ile elektrikli araçlar dünyasında farklı bir konsept sunuyor.

Dana M1’in Modern ve Şık Dış Tasarımı

Maxus e-Deliver 3, %100 elektrikli olmasına rağmen daha geleneksel bir tasarıma sahipti. Ancak Dana M1, bu geleneksel çizgilerin dışına çıkıyor. Araç, daha yuvarlak hatları, C şeklindeki gündüz LED farları, parlak siyah detayları, çift renkli jantları ve arkada üç parçalı stop lambaları ile modern ve şık bir dış görünüme sahip.

İç Mekanda Yenilik ve Konfor

Dana M1’in iç mekanı, kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor. Konsolun üzerinde yer alan LCD multimedya ekranı, aracın teknolojik yönünü öne çıkarırken, yolcu tarafında sunulan 1.6 m2’lik düz alan, çalışma veya yemek masası olarak kullanılabilecek fonksiyonellik sağlıyor. Araç içindeki yumuşak yüzeyler ve ambiyans aydınlatması, iç mekana hoş bir hava katıyor.

Rahatlık ve Esneklik Sunan Oturma Düzeni

Dana M1’in zemininde kullanılan ahşap malzeme, aracın lüks ve konforlu hissini artırıyor. Ön koltuklar elektrikli olarak ayarlanabilirken, arka bölümde kaydırılabilir kaptan koltuklar bulunuyor. Lansmanda sergilenen araç dört kişilik kapasiteye sahip olup, ilerleyen dönemlerde yedi kişilik oturma düzenine sahip uzun aks mesafeli bir versiyonun da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Teknik Detaylar ve Performans

Çin’de satışlarının önümüzdeki yılın ilk yarısında başlaması beklenen Dana M1’in teknik özellikleri henüz tam olarak açıklanmamış olsa da, ticari versiyonu olan Dana V1’e benzer özellikler taşıması bekleniyor. Dana V1 modelinde bulunan, arka aksa monte edilmiş 90 kW’lık elektrik motoru ve 42 kWsa kapasiteli lityum-demir-fosfat bataryanın benzer bir yapıda Dana M1’de de yer alması muhtemel. Bu batarya, CLTC normlarına göre 305 km menzil ve 15.9 kWsa enerji tüketimi sunuyor.

haraketli araba