MG Güvenlik Testlerinden 5 Yıldız Daha Kazandı!

04 Oca 2023
0 Yorum
MG Güvenlik Testlerinden 5 Yıldız Daha Kazandı!
İÇİNDEKİLER

MG, otomotiv sektöründe 100 yıllık bir firma olarak hizmet veren bir markadır. Britanya merkezli olarak üretim yapan firma günümüze gelene kadar birçok sefer el değiştirmiştir. Cecil Kimber tarafından kurulan şirket her zaman spor otomobil üretme konusunda en ilgi çekici olanlardan birisi olmuştur.

2021 yılında Türkiye’de satışa başlayan markanın ülkemizde ki satış yetkisini Doğan Trend Otomotiv almıştır. Yeni ürün gamı içerisinde elektrikli modelleri ile dikkat çeken firmanın MG 4 Electric modeli bu konuda en ilgi çekenlerin başında geliyor. Tabi bunun yanında firmanın üretmiş olduğu otomobiller arasında ilk defa bir araç Euro NCAP testlerine katılmıştır.

MG4 Electric modeli bu anlamda da bir ilk olmayı başarması ile dikkat çekiyor. Katıldığı testlerde Modüler Ölçeklenebilir Platformu olma özelliğine sahip olan marka bu konuda aldığı başarı ile dikkat çekmiştir. Bu testler sonucunda en yüksek değer olan 5 yıldız ödülünü almayı başarması markanın güvenlik konusunda sınıfı geçtiğinin en büyük göstergesi.

MG Güvenlik Konusunda Sınıfı Geçiyor

MG Electric modelinin yanında firmanın sunmuş olduğu HS ve ZS EV modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu modellerin tamamında şirketin özel olarak geliştirdiği Pilot Teknolojik Sürüş Desteği bulunuyor. C segmentinde yüzde yüz elektrikli olarak sunulan MG Electric modeli en dikkat çekici özellikleri arasında bu detay geliyor.

MG markası birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satış yapmasıyla dikkat çekiyor. Çok eski ve köklü bir geçmişe sahip olan marka her türlü desteği sunmasıyla dikkat çekiyor. Hem çocuk hem de yetişkin yolcuların rahatça yolculuk etmelerine ve sorun yaşamalarına, güvenliklerinin sağlanmasına dikkat çekiyor.

Euro NCAP testleri çok zorlu olup birçok kişi için bir markanın bu testlerden 5 yıldız alması o araca olan güvenin artmasına neden oluyor. Araç güvenlik fonksiyonları, yayaların korunması, tam başarı ile geçilmesi gibi birçok detaya bakılarak 5 yıldız verilmesi modelin güven düzeyinin de artmasıan yardımcı oluyor.

MG Modüler Ölçeklenebilir Platform 5 Yıldız Destek Veriyor

Morris Garages yani MG markasının bu ödülü almasında Modüler Ölçeklenebilir Platform hizmetinin sunulmasının etkisi var. Ülkemizde 2023 yılının ilk çeyreğinde tanıtımı yapılan modelin bu yüksek güvenlik puanını alması ülkemizde satış temsilcisi olan Doğan Trend Otomotiv firmasının önemli bir atılım yapmasına da olanak sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Bu testlerde özellikle çocuk yolcuların, yayaların ve yetişkin yolcuların güvenlik altına alınması için çalışmalar yapıldığı biliniyor. Firmanın bu modeliyle girdiği testlerde çok yüksek puan almayı başarması genel olarak markanın güven duyulmasına yardımcı oluyor. MG 4 Elekctric modeli aynı zamanda ilgi çekici donanımlarıyla da dikkat çekiyor.

Hız sabitleyici, şerit takip desteği, sürücü dikkat dağınıklığı uyarısı, akıllı uzun far kontrolü, otomatik acil fren sistemi gibi birçok detay araçta bulunuyor.

MG4 Elektrikli Teknik Özellikleri

MG4 Electric adıyla satışa sunulan bu aracın uzunluğu 4287 mm, genişliği 2060 mm ve yüksekliği 1504 mm olarak sunuluyor. Yerden yüksekliği 150 mm olan aracın boş ağırlığı 1655 kilo olarak sunuluyor. Bagaj hacmi 363 litre olan C segmenti modelde bu hacim 1177 litreye kadar çıkabiliyor.

Sürekli mıknatıslı senkron motora sahip olan araç 125 kW elektrikli güce sahip bir motoru ve 150 kW motoru da sunuyor. Aracın menzili 350 kilometre ile 435 kilometre arasında değişiyor.

Diğer MG Modelleri

haraketli araba