NIO, Avrupa Pazarına Girmek İçin 8 Ekim’de Lansman Düzenleyecek

27 Eyl 2022
0 Yorum
NIO, Avrupa Pazarına Girmek İçin 8 Ekim’de Lansman Düzenleyecek
İÇİNDEKİLER

Çinli elektrikli araç üreticisi NIO, Avrupa’daki lansman etkinliğini 8 Ekim’de Berlin’de düzenleyerek firmanın Avrupa’daki yeni iş fırsatlarını keşfetmesine işaret edecek. Avrupa pazar planlarıyla ilgili bilgilerin yayınlanmasına ek olarak, NIO’nun Kurucu Ortağı ve Başkanı William Li ve Qin Lihong, NIO’yu yönetecek. Frankfurt’tan ET7, 10 Avrupa şehrine ulaşacak 10 günlük bir yolculuğa başlıyor.

“ET7, Otobanda iyi bir performans sergiliyor. Kullanım, konfor, NVH, ses sistemi, enerji tüketimi ve NIO Pilot. Her şey harika! Münih’ten Frankfurt’a dört saatlik yolculuğumuz çok sorunsuz bir yolculuktu. Lihong ve Ralph, NIO Almanya GM de Frankfurt’a keyifli bir yolculuk yaptı” diye yazdı.

Araçların teslimi ile NIO pil değiştirme ağının düzenini senkronize eder. NIO ne zaman geçen yıl mayıs ayında Norveç pazarına girdiğinde, Avrupa’da da “baaS (hizmet olarak pil)” modelini piyasaya süreceğini duyurdu.

NIO Reuters’in 21 Eylül’de bildirdiğine göre, Avrupa’daki elektrikli araç pazarını genişletmek amacıyla pil kiralama ve değiştirme hizmetleri sunacak .şimdi işi geliştirmek için Avrupa’da bir varlık yönetimi şirketi arıyor. Pil değiştirme hizmeti, kullanıcıların yalnızca birkaç dakika içinde tam olarak şarj edilmiş bir pil elde etmelerini sağlayarak çok fazla şarj süresi tasarrufu sağlar.

Araç-akü ayırma teknolojisine dayanan BaaS, kullanıcılar için satın alma maliyetini düşürür. NIO , geçtiğimiz yıl Norveç’te ES8 SUV’si için pil kiralama ve değiştirme hizmetleri deniyor.

bir NIO içeriden biri Cailian Press’e Norveçli kullanıcıların %90’ından fazlasının pil kiralamayı seçtiğini ve bunun da NIO’yu Avrupa’da bir pil servis firması kurmaya kararlı.

AYRICA BAKINIZ: XPeng CEO’su 2.2 Milyon Şirket Hissesi Satın Aldı!

16 Eylül’de , Macaristan’ın Budapeşte kentindeki NIO Power Europe Fabrikası , ilk akü takas istasyonunun üretim hattından çıktığını ve Almanya’ya sevkiyatı beklediğini gördü. “ NIO aldı 29 Temmuz’daki duyurudan ilk elektrik santralinin hattan çıkmasına sadece yedi hafta kaldı,” dedi Qin o sırada. “Macaristan’daki yatırımını artıracak ve NIO’nun operasyonel dayanak noktasını oluşturacak Avrupa stratejisi burada.” Bu yılın ikinci yarısında, NIO’nin güç şarj hizmetleri, ilgili ürünlerle birlikte Almanya, Hollanda, İsveç ve Danimarka’da resmi olarak başlatılacak.

haraketli araba