Sixt, BYD’den 100K Elektrikli Araç Satın Alacak

11 Eki 2022
0 Yorum
Sixt, BYD’den 100K Elektrikli Araç Satın Alacak
İÇİNDEKİLER

Çin merkezli yeni enerji devi BYD, 4 Ekim’de Almanya’nın önde gelen araç kiralama şirketi Sixt ile Avrupa pazarı için yeni enerjili araç (NEV) kiralama hizmetlerini ortaklaşa sunacağı bir işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Sektörün elektrik dönüşümünü teşvik etmek ve genel küresel karbon emisyonlarını azaltmaya yardımcı olmak.

Anlaşmaya göre Sixt, önümüzdeki altı yıl boyunca BYD’den en az 100.000 Elektrikli Araba satın alacak. Avrupa’da piyasaya sürülen en son SUV modeli Yuan PLUS dahil olmak üzere çeşitli yüksek kaliteli BYD NEV’ler Sixt müşterilerine hizmet verecek. Araçlar bu yılın dördüncü çeyreğinde teslim edilecek ve ilk aşama işbirliği pazarları Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda’yı içeriyor.

Sixt, 100’den fazla ülkede şubeleri ve 2.100’den fazla iş yeri ile dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinden biridir ve ağırlıklı olarak ticari, kurumsal ve özel kullanıcılar için üst düzey araç kiralama hizmetleri sunmaktadır. BYD, Sixt’in elektrikli araçlarının oranının 2030 yılına kadar %70 ila %90’a ulaşması hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.

BYD Avrupa Genel Müdürü ve Genel Müdürü ve firmanın Uluslararası İşbirliği Bölümü başkanı Michael Shu, “Dünyanın en hızlı büyüyen marka değerine ve çok önemli bir anahtara sahip araç kiralama şirketi SIXT ile işbirliğimizi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Kiralama pazarına ilk adımlarımızı atarken BYD’ye ortak oluyoruz. Ortak vizyonumuz, başlangıçta Avrupa’dan başlayarak yeşil hayallerimizi birlikte inşa etmemizi sağlıyor. EV teknolojisindeki en son ürünlerimiz ve yeniliklerimizle SIXT müşterilerine ilham vermeyi amaçlıyoruz. Pazar lideri çözümlerimiz elektrikli mobilite için daha fazla erişim ve daha fazla seçenek sağladığından, bunlar BYD için heyecan verici zamanlar. SIXT ile uzun ve gelişen bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz.”

Sixt’in satış ve araç alımlarından sorumlu Baş İş Yöneticisi Vinzenz Pflanz, “SIXT, müşterilerine her gün kullanımı kolay, esnek ve sınırsız mobilite sunuyor. Ocak-Ağustos 2022 arasında üretilen bir milyondan fazla ünite ile BYD, e-mobilite alanında dünyanın en büyük araç üreticisidir. BYD ile yapılan anlaşma, caddelere önemli ölçüde daha fazla e-araba koyma vaadimizi yerine getirmek için önemli bir kilometre taşıdır. BYD ile işbirliğimizi dört gözle bekliyoruz.”

Alman medyası, yeni ortaklığın BYD’nin devasa maliyet avantajıyla yerli marka Volkswagen‘i mağlup ettiğini öne sürerek, Çinli otomobil şirketlerinin yavaş yavaş Avrupa’da sağlam bir yer edinmeye başladığını yansıttığını bildirdi.

haraketli araba