Skoda, Konsept Otomobili Vision 7S’i Tanıttı!

27 Eyl 2022
0 Yorum
Skoda, Konsept Otomobili Vision 7S’i Tanıttı!
İÇİNDEKİLER

Çek Cumhuriyeti firması olan Skoda geleceği yönelik adımlarını aktarmaya devam ediyor. Farklı bir tasarım dilini belirleyen ve yeni ürettiği araçlarda bu tasarım sayesinde önemli satış rakamlarına ulaşan firma son olarak Skoda Vision 7S adını verdiği yeni konsept otomobilinin tanıtımını yaptı.

27 Eylül 2022, Salı günü yapılan tanıtımda firma yeni konsept otomobili olan Vision 7S’in tanıtımını yaptı. 7 kişilik bir araç olarak tasarlanan bu yeni SUV model tamamen elektrikli bir şekilde sunulması beklenen Skoda araçları arasında yer alacak gibi duruyor. 2026 yılında ilk olarak tanıtımının yapılması beklenen modelin diğer iki elektrikli araç arasında en büyüğü olması bekleniyor.

Skoda Vision 7S 2026 Yılında Satışa Sunulabilir!

Vision 7S’in en dikkat çekici detayı tasarım dili anlamında çok ilgi çekici bir ön kısma sahip olduğu görülüyor. Skoda’nın şu an satışta bulunan modelleri ile kıyaslandığında farklı bir yapıya sahip olduğu net bir şekilde görülen bu modelin 7 kişilik olacağı tahmin ediliyor.

Ancak yine de diğer Skoda modellerinde belirgin izler taşıdığını da dikkatli gözlerden kaçmıyor diyebiliriz. Dinamik ve sportif bir tasarıma sahip olması beklenen arka kısın ile birlikte tam bir aile aracı olması beklenen detaylardan birkaç tanesidir.

Skoda Vision 7S’in en dikkat çekici detayları iç tasarımda bulunuyor. 14,6 inç büyüklüğünde bir bilgi ve eğlence ekranına sahip olacak aracın rahatlık anlamında kalabalık bir ailenin tam aradığı bir seçenek olarak sunulacak gibi duruyor.

Skoda bu aracı, Wolkswagen grubu tarafından üretilen Volkswagen ID.4 ve Enyaq IV modellerinin de temelini oluşturan MEB platformunun üzerine inşa ettiğini saklamıyor.

Elektrikli bir aile aracı olacak olan bu modelde 89 kWh gücünde bir batarya yer alırken, bu batarya aracın 600 kilometreden fazla menzile sahip olmasına imkan tanıyor.

Şirketin CEO’su olan Klaus Zellmer araç hakkında açıklamalarda bulundu. Şirketin 5 yıl içerisinde elektrikli araçlara 5,6 milyar dolar, dijitalleşme kısmına 700 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını açıkladı. Bu konsept aracın diğer modellerle birlikte 2026 yılında ilk defa satışa sunulacağını da bu tanıtım sırasında açıklandı.

En Çok Tercih Edilen Skoda Modelleri

haraketli araba