Skywell Hakkında

Çin merkezli Skywell şirketi 2017 yılında faaliyetlerine başlamış bir elektrikli araç üreticisidir. Birçok yan kuruluşa sahip olan şirket yenilebilir enerji ve güçlü araç seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Şirketin merkezi Çin’in Nanjing şehrinde yer alıyor. Şirketin temellerinin atılması 2011 yılına kadar uzarken, şirketin kuruluş tarihi olarak 2018 yılı kabul edilmektedir. Güçlü bir enerji firması tarafından üretilmeye başlayan premium araçlar ile dikkat çekiyor.

Skywell Tarihi

Skywell New Energy olarak bilinen grup duyurmuş olduğu haberde yan kuruluşları hedeflediklerini aktardı. Binek araçlarda büyüyeceğini açıklayan firma ilk elektrikli otomobili için çalışmalara başladığını aktardı. Firma bu çalışmaların sonucunda özel elektrikli otomobil geliştirme bölümü ile ilk aracı olan Skywell ET5’in tanıtımını resmi olarak yaparak duyurdu.

Nisan 2021’de yapılan bir değişiklikle şirketin çatısı altında olan Skywell Auto’nun ayrılmasına karar verildi. Bu ayrılmanın ardından ismi Skyworth Auto olarak değiştirildi. Bu değişiklikle birlikte ET5 modeli alınan kararın ardından Skyworth EV6 olarak değiştirildi. 2021 yılında bir Alman firması olan Elaris ile yapılan anlaşma ile birlikte EV6 modelinin Elaris Beo ismiyle dağıtımının yapılacağı duyuruldu.

Ayrıca bir başka anlaşma yapılan şirket olan Imperium Motors’da EV6 modelini, ABD ve Kanada’da ET5 Imperium olarak dağıtımının yapılacağını aktardı. Firma otomobil ile birlikte çok farklı alanlarda üretim ve yatırım faaliyetlerine devam etmektedir.

Ancak ürettikleri modeller özellikle uzun menzilli olmaları sebebiyle kısa sürede elektrikli araç pazarında kendisini ispatlamayı başardı. Premium seçenek olarak duyurulan bu araçlar 500 kilometreye yakın menzili, 200 beygir güç, 72 kWh batarya gücü gibi birçok detaya sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Firmanın ayrıca şehir için kullanım için sunulan küçük modelleri de bulunuyor. %100 elektrikli olarak sunulan bu araçlar ülkemizde Ulu Motor distribütörlüğünde faaliyetlerine 2022 yılında başlayacağını aktardı. Farklı bir tasarıma sahip olan bu araçlar mini ve SUV olarak sizlere sunuluyor. Yüzde yüz elektrikli seçenekler olacağı gibi aynı zamanda hibrit motor seçenekleri de sizlere sunuluyor.

Skywell Fiyat Listesi

ET5 Fiyat Listesi

 ET5
Skywell ET5 LONG RANGE LEGEND
150 kW
Otomatik
Elektrik
1.655.000 ₺
Skywell ET5 LR EXCLUSIVE
150 kW
Otomatik
Elektrik
2.499.000 ₺

Skywell Haberleri

haraketli araba