Subaru Solterra Satışa Sunuldu

02 Ağu 2022
0 Yorum
Subaru Solterra Satışa Sunuldu
İÇİNDEKİLER

Subaru her zaman sektörde en çok hayranı bulunan markalar arasında yer alıyor. Bu konuda ilginç bir şekilde dikkat çekici olan marka yeni üreteceği tamamen elektrikli olan Solterra modeliyle de bunu devam etmek istiyor.

İnatçı ve kaliteli tasarımlara sahip olan Subaru modellerin arasına bu modelinde eklenmesi bekleniyor. Mobil hayata uygun olarak tasarlanan bu model firmanın elektrikli araç sektörüne giriş için ilk adımı olarak dikkat çekecek gibi duruyor.

Aracın üretimi için dünyanın en güçlü markalarından olan Toyota ile birlikte anlaşma yapan firma bu konuda ilgi çekici olacak gibi duruyor.

Solterra Özellikleri

Subaru yeni elektrikli modeli olan Solterra’yı eski araçlarında ki tasarımının çok fazla dışına çıkmadan sunmayı amaçlıyor. Tüm araçlarında sürekli dört çeker özelliği bulunan firma, kesin tasarımları, boxer motoru ile dikkat çekici bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu araçta onların birçoğunu takip etmek ne kadar zor olsa da bu konuya dikkat edecekleri görülüyor.

Tamamen elektrikli olarak sunulacak olan bu model boxer motordan alınan keskin sesi bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Aracın 4,69 metre uzunluğa sahip olacağı, 2,85 aks mesafesine sahip olacak aracın tam bir şehir için araç özelliğinde olacağı görülüyor. Aracın tasarımı sırasında bazı parçaların farklı konumlandırılması sayesinde aracın daha iri bir yapıda olduğu görülüyor.

Subaru Solterra Motor Özellikleri

Solterra, Subaru ve Toyota ortaklığında geliştirilen bir SUV olarak öne çıkıyor. Aracın resmi tanımı yapıldıktan sonra birçok noktaya olan ilgi giderek arttı. Çift elektrikli motora sahip olarak sunulan aracın her motorunun 107 beygir güç üreteceği biliniyor. Toplamda 215 beygir güce sahip olacak aracın AWD sürüş özelliği de bulunuyor.

Araçta arazilerde rahatça sürüşe izin veren X-Mode özelliği bulunuyor. 71.4 kWh’lık pile sahip olan aracın toplamda 460 menzile sahip gücü sunmayı bekleniyor. Ayrıca sürüşü rahatlatmak için 18 inç ve 20 inç jantlar standart bir şekilde sunulduğu da görülüyor.

Özel pilleri sayesinde üzerinden 10 yıl dahi geçmiş olsa yüzde 90 verimlilik sunacağı aktarılıyor. 7 kWs’lik şarj aleti sayesinde AC şarjı üzerinde 9 saatte şarj olabileceği aktarılıyor. DC üzerinden şarj içinse %80’lik kısmının yarım saat içerisinde tamamlanacağı aktarılıyor.

Solterra İç Özellikleri

Subaru bu modelinde tamamen yeni bir tasarım fırsatı sunuyor. Bu tasarımının birçok aracın farklı yorumlanması gibi göründüğü aktarılmakla birlikte özgün birçok detay bulunuyor. Özellikle bilgi ve eğlence sistemi olarak tanımlanan 12,3 inçlik ekran en çok dikkat çeken detay olarak görülüyor.

Orta konsol kısmında vites ve sürüş modu değişim düğmeleri yer alıyor. Önceliğikli kullanılan parçalar ana ekranın altında yer alıyor. Apple CarPlay ile kablosuz kullanım imkanı sunuluyor. Ayrıca araç birçok ihtiyacı sağlayabilecek 441 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.

Subaru Solterrra Satış Fiyatı

Solterra ülkemizde satışa sunulmuş durumda diyebiliriz. Bu araç e-Xtreme, e-Xclusive ve e-Xcellent olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile sunuluyor. Aracın bu donanımlara uygun olarak 1 milyon 665 bin 900 TL’lik ve 1 milyon 749 bin 500 TL ve 1 milyon 849 bin 500 TL’lik satış rakamları ile sunulacağı aktarılıyor.

haraketli araba