SUV Görünümlü Coupe Peugeot 408 Tanıtıldı!

22 Tem 2022
0 Yorum
SUV Görünümlü Coupe Peugeot 408 Tanıtıldı!
İÇİNDEKİLER

2023’ün başında Peugeot, 408’i mevcut teslimat programına ekleyecek. Araba sadece yeni bir isim taşımakla kalmıyor, aynı zamanda Fransızlar için tamamen yeni bir araç konsepti. Peugeot 408, Fransız üreticinin ilk SUV Coupe’sidir. Çizgilerinde sportif, ayrıca takılabilir bir güç aktarma sistemi ile birlikte mevcuttur.

Peugeot’nun SUV yelpazesi, yeni 408’in gelişiyle genişliyor . Bu, marka için son yıllarda en çok büyüyen pazar segmentlerinden birine, yani SUV Coupe’ye uyan stratejik bir modeldir. Tavanın aşağı yönlü eğilimi, en sportif ve en dinamik müşterilere göz kırparken, yerden yüksekliği 408’i enine kullanımda kılıyor. Geniş ve elektrikli motor yelpazesi, daha sonra %100 elektrikli bir varyantı da içerecek.

Peugeot 408’in Teknik Özellikleri

Koltukların Sayısı 5
Gövde 536 / 1.611 litre
Güç Kaynakları Benzin / Plug-in
Sınıf Euro 6d
Cv / kW (den) 130/96

Peugeot 408 Boyutları

Yeni Peugeot 408, D segmenti fastback boyutunda ancak biraz yükseltilmiş. Toplam yükseklik, Peugeot 3008’den 1,5 metrenin biraz altında veya 15 santimetreden daha az. Öte yandan, uzunluk 4,7 metreye yakın , genişlik ve dingil mesafesi ise sırasıyla yaklaşık 1,9 metre ve 2,8 metreden biraz daha az. . 19 santimetrelik yerden yükseklik iyi, bagaj kapasitesi ise 536 ile 1.611 litre arasında değişiyor.

Peugeot 408 Dış Tasarımı

Peugeot 408’in tasarımı, keskin ve agresif bir karaktere sahip, son derece işlenmiş yüzeyler ve dinamik çizgilerle ayırt edilir. Aynısı, farklı genişlikte yarıklara sahip yeni Peugeot stil çizgisine özgü ön ızgara için de geçerlidir. LED matrix farlar bir seçenek olarak sunulurken, jantlar 17 ila 20 inç arasında değişiyor. Şekilleri, Peugeot teknisyenleri tarafından modelin aerodinamik verimliliğini mümkün olduğunca artırmak için yürütülen kapsamlı bir çalışmanın sonucudur.

536 litrelik bagajın menteşelerini gizleyebilen arka cama takılan aerodinamik eklentiler gibi Peugeot 408 tarafından piyasaya sürülen birçok stilistik çözüm . Arka alan, son zamanlarda daha küçük 308’de görülenlerden ilham alan optik gruplarla devasa, alt kısımda ise sahneye hakim olan büyük aspiratör, 408’e daha dinamik bir dokunuş kazandırıyor.

En Çok Tercih Edilen Peugeot Modelleri

Peugeot 408 İç Tasarımı

Peugeot 408’in kapılarını açtığınızda sizi rafine ve teknolojik bir ortam karşılıyor. iCockpit aslında bir sonraki seviyeye geçti ve burada dijital gösterge paneli ve merkezi 10 inç bilgi- eğlence ekranına ek olarak ses, klima kontrolü ve navigasyon işlevlerine erişmenin mümkün olduğu üçüncü bir dokunmatik ekran sunuyor. Konfor tarafında, elektrikli ayarlanabilir AGR ergonomik sınıflandırmalı ve masaj fonksiyonlu koltukları, ısıtmalı ön camı ve Focal Hi-Fi sistemini buluyoruz.

Detaylara gösterilen özen ve teknolojik donanım, güvenlik ve sürücü destek sistemlerini de ihmal etmiyor. Aslında Peugeot 408, 6 kamera ve 9 radar kullanıyor. Bu donanım birçok sistemin kontrolü için devreye giriyor: dur kalk fonksiyonlu adaptif cruise control’den 140 km/s’de otomatik acil frenlemeye, aktif şerit koruyucudan kızılötesi gece görüşüne, yan kör nokta sensöründen uzun menzilli (en fazla) 75 metre) geri geri giderken yan trafik uyarısı ve diğerleri.

Peugeot 408 Motor Seçenekleri

Yeni Peugeot 408, başlangıçta iki motorla birlikte sunulacak: bir benzinli ve bir hibrit “on-musluk”. Birincisi, 130 HP’lik 3 silindirli 1.2 turbo. Plug-in hibrit varyant ise, 180 hp ve 225 hp olmak üzere iki güç sınıfında sunulan 4 silindirli 1.6 turbo benzinli motor ve AC’de 3,7 kW veya 7,4 kW’da şarj edilebilir 12,4 kWh pil kullanıyor. 8 ileri otomatik şanzıman tüm modellerde standart.

haraketli araba