Tamamen Elektrikli MINI: Aceman

27 Tem 2022
0 Yorum
Tamamen Elektrikli MINI: Aceman
İÇİNDEKİLER

BMW tarafından üretilen MINI ülkemizde Borusan Otomotiv tarafından pazarlanıyor. Tasarımı ve yapısı ile ilk üretildiği yıldan itibaren her zaman en çok satılan mini araçlar arasında yer almayı başaran MINI yeni konsepti ile bunu devam ettirmeyi başaracağını gösteriyor.

MINI Aceman adı ile tanıtılan yeni konsept otomobil yüzde yüz elektrikli crossover olması ile dikkat çekiyor. İlk olarak Köln’de yapılan Gamescom Teknoloji Fuarı’nda tanılan araç yeni çağa ayak uydurma konusunda ne kadar istekli olduklarını da göstermesi ile dikkat çekiyor.

Yeni MINI Aceman çok yönlü bir araç olmasının yanında çok çekici bir tasarıma sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Geleneksel MINI çizgilerinin korunduğu Aceman modelinde şık bir görünüm olduğu net bir şekilde görülüyor.

MINI Aceman Üretime 2024 Yılında Başlayacak

Bir İngiliz araba markası olan MINI’nın tüm hakları BMW tarafından satın alınarak üretimine devam edilmişti. Yeni çağda içten yanmalı motorlardan daha çok elektrikli araçlara olan ilginin artıyor olması bu aracında ciddi bir dönüşüme kavuşmasını sağlıyor.

Firma tarafından daha önce üretilen Cooper ve Conutryman modelleri ile doğru bir yol çizdiği görülen firma Aceman ile de bu konuda ilerlemeye devam edeceğini gösteriyor. Çevre dostu olarak sunulacak bu araç go-kart hissini sürücülere daha cazip ve rahat bir deneyimle sunmayı başaracak gibi duruyor.

MINI Aceman modelinin ilk olarak 2024 yılında üretilmeye başlanacağı da aktarıldı. Şu an için ürün sınıflaması konusunda net bir açıklama olmamakla birlikte orta sınıf bir model olması bekleniyor.

En Çok Tercih Edilen MINI Modelleri

 

Yeni aracın 4050 mm uzunluğa, 1999mm genişliğe ve 1590 milimetre yüksekliğe sahip olacağı aktarılıyor. Marka ayrıca yaptığı açıklamada yeni modelin konsept tasarımdan çok farklı olmayacağını ve benzer bir çizgi ile üretileceğini de aktarıyor.

MINI Aceman konsept modelinde tüm detaylar dikkat çekiyor. Crossover bir araçta olabilecek birçok klas nokta farklı tasarım çizgileri ile hazır hale getirildiği görülüyor. Araç sadece dış tasarımı ile değil aynı zamanda iç tasarımıyla da ilgi uyandırıyor.

Elektrikli bir araca göre çok sade bir yapıya sahip olduğu görülen Aceman, seri üretim sırasında iç kısımda bazı değişikliklere sahip olabileceğini de düşündürüyor. Araç hakkında bu detaylar dışında fazla bilgi aktarılmadı. Ne kadar menzile sahip olacağı, şarj süresi, batarya yapısı gibi detaylar şu an için paylaşılmadığı görülüyor.

haraketli araba