Tesla’nın Çin’deki Ağustos Satışları 77.000 Adete Ulaşması Bekleniyor!

01 Eyl 2022
0 Yorum
Tesla’nın Çin’deki Ağustos Satışları 77.000 Adete Ulaşması Bekleniyor!
İÇİNDEKİLER

Çin Binek Araçlar Birliği Genel Sekreteri Cui Dongshu’nun 1 Eylül’deki yorumlarına göre, Tesla’nın ülkedeki Ağustos ayı teslimat hacminin Temmuz ayına göre %173 artışla yaklaşık 77.000 araca ulaşması bekleniyor. Sohu Tech’e göre bu rakam Tesla tarafından doğrulandı. Firma geçen yıl Ağustos ayında 44.264 araç sattı, bu da bu yılın aynı ayındaki teslimat hacminin yıllık bazda tahmini %74 arttığı anlamına geliyor.

Cui bir medya röportajında ​​şunları söyledi : “Kişisel analizime dayanarak, Tesla’nın kapasite kullanım oranının sürekli iyileştirilmesiyle birlikte, Tesla’nın Temmuz ayının sonundan sonra güçlü üretimi nedeniyle otomobil parçaları tedariki üzerinde kısa vadeli baskıyla karşılaşsa da, pazar talebi Ağustos ayında sıcaktı. Çeşitli raporlar, Tesla’nın Çin’deki satış hacminin Ağustos ayında 77.000 adede ulaşmasının beklendiğini gösteriyor.”

Ayrıca birçok tüketici, son zamanlarda Çin’de Tesla araçlarının teslim süresinin kısaldığını tespit etti. Model Y arkadan çekişli versiyon örnek alınarak teslim süresi 1-4 haftaya düşürülmüştür.

Tesla daha önce 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin mali raporunu açıklayarak, Şanghay Gigafactory’nin yıllık 750.000’den fazla araç üretim kapasitesine sahip olduğunu gösteriyordu. Bu, şu anda firmanın en yüksek kapasitesidir. California fabrikası yıllık 650.000 araç üretim kapasitesine sahipken, Berlin ve Teksas tesisleri 250.000’in üzerinde araç kapasitesine sahip.

Tesla CEO’su Elon Musk daha önce bir hissedarlar toplantısında, firmanın 2022’nin sonuna kadar yıllık 2 milyon araçlık üretime sahip otomobiller üretmesini umduğunu ve 2022’de başka bir fabrika yerini açıklayabileceklerini söyledi.

AYRICA BAKINIZ: Avustralya’da Tesla Cybertruck Sipariş Depozitoları İade Edilecek!

1 Eylül’de ana akım yeni Çin yeni enerjili araç markalarının Ağustos ayında satış verilerini açıkladığını belirtmekte fayda var. Yeni otomobil üreticilerinin ikinci kademe markası NETA Auto, 16.000 araç teslimat hacmiyle bir kez daha aylık satış şampiyonu olurken, Leapmotor 12.000 araçla ikinci sırada yer alırken, NIOXPeng’i aştı.

haraketli araba