Türkiye 2024 Yazında MG Cyberster İle Tanışıyor!

14 Eyl 2023
0 Yorum
Türkiye 2024 Yazında MG Cyberster İle Tanışıyor!
İÇİNDEKİLER

Doğan Holding bünyesinde yer alan Doğan Trend Otomotiv’in bünyesinde bulunan ve İngiltere’nin en prestijli otomobil üreticilerinden biri olarak bilinen MG (Morris Garages), otomotiv dünyasının önemli etkinliklerinden biri olan 2023 IAA Mobility’de, firmanın tarihindeki ikonik roadster geleneğini yeniden canlandıran muazzam bir tanıtım gerçekleştirdi. Bu tanıtım, markanın köklü geçmişini ve sportif ruhunu, modern teknoloji ve inovasyon ile birleştirerek yeniden şekillendiren elektrikli Cyberster modelini Avrupa pazarına tanıttı. Bu, MG’nin 100. yıl dönümü anısına özel olarak hazırlanan, etkileyici ve devrim niteliğinde bir lansmandı.

2024 yılının yaz aylarında Türkiye pazarında da satışa sunulması beklenen Cyberster, bir roadster modelin tüm estetik özelliklerini ve dinamizmini taşıyor. Seri üretim versiyonunu sergilediği fuarda, Cyberster, MG’nin spora dönük otomobil üretimindeki yeniden doğuşunu gözler önüne seriyor. Bu yenilikçi araç, tamamen elektrikli bir güç aktarma sistemi, sofistike sürüş destek teknolojileri ve çağdaş bir kabin tasarımıyla, MG’nin zengin tarihini ve roadster geleneğini, modern bir teknolojiyle birleştirerek geleceğe taşıyor.

Cyberster’ın estetik açıdan dikkat çeken tasarımı, uzun kaputu, düşük burun yapısı ve tamamen açılabilecek tavanı ile MG’nin zengin geçmişine ve roadster geleneğine saygı duruşunda bulunuyor. Aynı zamanda, otomobil, kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi özgün özelliklerle modern bir görünüme kavuşuyor. Fuarda, dünya çapındaki mobilite etkinliklerinde öne çıkan yeniliklerden biri olarak görülen Cyberster, markanın efsaneleşmiş roadster segmentine yeniden dönüşünün bir simgesi olarak karşımıza çıkıyor.

MG Cyberster, tek motor seçeneği olarak 231 kW veya 250 kW güç çıkışları sunmanın yanı sıra, 150 kW+ 230 kW’lik çift elektrikli motorlarla da üretilecek ve bu sayede arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli versiyonlarıyla kullanıcılara farklı sürüş dinamikleri sunmayı planlıyor. Araç, versiyona bağlı olarak 0-100 km/s hızlanmasını 5.2 saniye ile 3.7 saniye arasında gerçekleştirebilecek, ve elektronik olarak sınırlanmış 195 km/s ile 208 km/s arasında maksimum hız değerlerine ulaşabilecek. Bu yenilikçi roadster, 500 km’nin üzerinde bir menzil sunarak elektrikli sürüş deneyimini yeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor. Cyberster, araçtan araca şarj (V2L) özelliği sunarak, elektrikli MG modellerinin bir adım öteye taşınmasını sağlayacak.

Fuarın yıldızlarından biri olan MG Cyberster, 19 ve 20 inçlik alaşım jantlar, Brembo tarafından üretilen yüksek performanslı frenler, önde çift salıncaklı bağımsız süspansiyon ve arkada 5 kollu süspansiyon sistemi gibi özelliklerle, yüksek durma performansı ve MG’nin ikonik sürüş karakterini günümüzün modern standartlarına uygun bir şekilde sunuyor. Katlanabilir elektrikli tavan sistemi, yaklaşık 15 saniyelik bir sürede açılıp kapanabiliyor, böylece sürücüler hızlı bir şekilde açık hava sürüş keyfini yaşayabiliyorlar.

2024 yılında, 100. yılını kutlayacak olan MG, 2023 IAA Mobility’de Cyberster ile birlikte, 320 kW (435 PS) güç üretebilen ve dört tekerlekten çekişli bir yapıya sahip olan ateşli kompakt hatchback MG4 Electric XPOWER ve üç elektrik motorlu performans SUV MG Marvel R gibi bir dizi yenilikçi ve ilgi çekici modelleri de tanıttı, bu da markanın gelecekteki büyük adımlarının bir işareti olarak göze çarptı.

En Çok Tercih Edilen MG Modelleri

haraketli araba