Uçan Otomobil Xpeng X2 Sergilendi!

30 May 2022
0 Yorum
Uçan Otomobil Xpeng X2 Sergilendi!
İÇİNDEKİLER

Elektrikli otomobil üreticisi olan Çinli marka Xpeng, yeni uçan otomobil modelini görücüye çıkardı. X2 adında ki bu model özel akıllı uçuş kontrol sistemine sahip olması, otonom uçuş seçenekleri ile dikkat çekiyor. 2024 yılında seri üretime başlaması hedeflenen aracın gerçek anlamda verimli olup olmayacağı merak ediliyor.

Çinli elektrikli araç üreticisi olan Xpeng, “X2” modeliyle beklentileri karşılayıp karşılamayacağı merak ediliyor. İki kişilik olması beklenen bu uçan modelde akıllı uçuş kontrol sisteminin yanında, tüm kontrollerin rahatça yapılabilmesi için otonom uçuş özelliklerinin de bulunması bekleniyor.

Bu uçan modelin en önemli detayının yatay ve dikey olarak inip kalma özelliğinin olması olacağı aktarılıyor. Bu araçla sürücüler ister karayollarında normal trafik içerisinde seyahat edebilecekken aynı zamanda gökyüzüne de çıkabiliyor.

Aracın uçuş moduna çok kısa bir sürede geçmesi ve insanların istediği noktaya çok hızlı bir şekilde ulaşabilmesi amaçlanıyor. XPENG firması tarafından X2 modelinin seri üretim tarihi de net bir şekilde açıklandı. Bu modelin tasarımının tamamlandığı ve seri üretime tam olarak 2024 tarihinde geçebileceği de aktarılıyor.

haraketli araba