Yeni Citroen C3 Aircross, Güçlü Bir Giriş Yapıyor!

23 Nis 2024
0 Yorum
Yeni Citroen C3 Aircross, Güçlü Bir Giriş Yapıyor!
İÇİNDEKİLER

Citroen, SUV segmentinde öne çıkan modeli C3 Aircross’u yenileyerek, aracın ilk görüntülerini kamuoyu ile paylaştı. Hatchback versiyonu C3 ile aynı tasarım dilini benimseyen yeni Citroen C3 Aircross, geniş iç hacmi ve artırılmış araç içi konfor özellikleri ile dikkat çekiyor ve bunları rekabetçi fiyatlandırma ile sunmayı hedefliyor.

Yenilenmiş C3 Aircross, segmentinde güçlü bir konum elde etmek amacıyla, hatchback C3 ile aynı Akıllı Otomobil Platformu’nu kullanıyor. Bu platform, özellikle güç aktarma sistemleri konusunda hem maliyet verimliliği hem de esneklik sunarak aracın cazibesini artırıyor. Aracın tasarımında baştan aşağıya yapılan radikal değişiklikler, daha geniş iç hacim, çeşitli motor seçenekleri ve geliştirilmiş konfor özellikleriyle birleşerek, C3 Aircross’u pazarda öne çıkarmayı amaçlıyor.

Citroen‘in Oli konseptiyle tanıtılan ve ilk olarak C3 modelinde kullanılan yeni tasarım dilinin unsurlarını taşıyan yeni C3 Aircross, markanın güncellenmiş kimliğini ve görsel dilini yansıtıyor. Ön tasarımda üç bölüme ayrılmış aydınlatma yapılarıyla karakteristik bir ışık imzası taşıyan araç, modern bir görünüm sunuyor. Citroen logosunun entegre edildiği çift şeritli unsurlar, kalite ve detaylara gösterilen özeni vurguluyor. Ayrıca, araçta sunulan kişiselleştirme seçenekleri arasında çift renkli tavan ve tampon hizasında yer alan renkli klipsler gibi ögeler bulunuyor.

Yeni C3 Aircross, yumuşak hatlardan daha köşeli ve kaslı bir tasarıma geçiş yaparak, güçlü bir SUV karakteri sergiliyor. Aracın yüksek ve yatay motor kaputu, geniş tekerlek izi ve 690 mm çapındaki büyük tekerleklerle çevrelenmiş çamurluk kemerleri, aracın dengeli ve güçlü bir silüet sunmasına katkı sağlıyor.

Yeni C3 Aircross’un 4,39 metre uzunluğundaki boyutları, sınıfının en uzun aks mesafesi ile birleşerek arka yolcular için geniş bir diz mesafesi sağlıyor. Bu ölçüler, aracın içinde geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunmasını sağlarken, kompakt dış boyutları park ve manevra kabiliyetini kolaylaştırıyor.

Elektrikli ve hibrit seçenekler sunan yeni B-SUV, C3 hatchback ile paylaşılan Akıllı Otomobil Platformu sayesinde, elektrikli araçlara geçişi kolaylaştırıyor ve Avrupa’da üretilen uygun fiyatlı tam elektrikli güç aktarma sistemlerini de içerecek şekilde tasarlanmış. Yeni C3 Aircross, yüksekten gelen sürüş pozisyonu ve geniş görüş açısı ile hem güvenli sürüş sağlıyor hem de iç mekan konforunu artırıyor.

Citroen, 2024 yılının ortalarında piyasaya sunulacak olan bu model ile B-SUV segmentinde yeni bir vizyon ortaya koyarak, ailelerin ve macera tutkunlarının beklentilerine yönelik yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yeni C3 Aircross, güçlü tasarımı, genişletilmiş yaşam alanı ve 7 kişilik modüler versiyonu ile dikkat çekiyor. Elektrikli güç aktarma seçenekleri ve geliştirilmiş kabin özellikleriyle, bu model tam anlamıyla yeni bir tarz sunmayı hedefliyor.

Popüler Citroen Modelleri

haraketli araba