Yeni Ford Fiesta Türkiye’de!

30 May 2022
0 Yorum
Yeni Ford Fiesta Türkiye’de!
İÇİNDEKİLER

Amerikan otomobil üreticisi Ford’un kısa bir süre üretimine son vermesi beklenen yeni Ford Fiesta modeli küçük değişiklikler ile yeni görünümü ile satışa sunuldu. Yeni Fiesta, geçtiğimiz yıl Avrupa pazarına giriş yapmıştı. Aynı dönemde ülkemizde de satışa çıkarılan araç üç farklı donanım seçeneği ile satışta bulunuyor.

Ford Fiesta modeli özellikle standart LED ön farlar’ın dışında şık ve yatak çizgilere sahip olması ile dikkat çekiyor. Maxrix LED teknolojisinin kullanıldığı ön farlarda yansıma özelliği de bulunması dikkat çekiyor. Bu tip farların en büyük özellikle rahat aydınlatma sağlaması nedeniyle geceleri daha rahat görüş imkanını sürücülere sunuyor.

Bu sürüş sırasında kontrolün daha net alınmasına, trafikte ki gelişmelerin rahatça fark edilmesine imkan veriyor. Ayrıca çok kötü hava koşullarında dahi rahatça araca hakim olmaya imkan tanımış oluyor.

Yeni modelin sadece ön farları değil arka farları da dikkat çekiyor. Geniş yapılı bir görünüme kavuşmasına imkan tanıyan arka farlar, yeni modelin en dikkat çekici tasarımları arasında yer alıyor.

Yeni Fiesta da sunulan Style modelinde özellikle yenilenen ön ızgara ile birlikte markanın logosu öne çıkarılıyor. Titanium modelindeyse yanlarda bulunan havalandırma ızgaraları ile yatay ve krom çerçeveler dikkat çekiyor. ST modeliyse diğer modellere göre daha sportif bir görünüm sunuyor.

Stly modeli sürücülere 1.1L 75 Beygir 5 ileri manuel vites seçeneği ile sunuluyor. Titanium modeliyse 1.0L 125PS Ecobost Hibrit 7 ileri otomatik seçeneği, ST modeliyse 1.5 Litre 200 PS benzinli 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

haraketli araba