Yerli Otomobil TOGG Görücüye Çıktı!

20 Tem 2022
0 Yorum
Yerli Otomobil TOGG Görücüye Çıktı!
İÇİNDEKİLER

Uzun zamandır merak edilen TOGG 2023 yılında yollarda olması bekleniyor. Büyük ve hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü operasyondan sürekli yeni haberler gelmeye devam ediyor. TOGG ile ilgili yaşanan son gelişmede TOGG teknolojilerinin yer aldığı konsept akıllı cihaz ortay açıktı. İsteyen herkesin incelediği bu araca yoğun bir ilginin olduğu görüldü.

TOGG duyurulduğu ilk andan itibaren Türkiye’de ki hemen herkesin heyecanlandıran bir haber oldu. Tamamen elektrikli olacak olan bu araç için Bursa’da fabrika kuruldu, logosu belirlendi ve önemli anlaşmalara imza atıldı. 2022’nin son aylarında üretimine başlanması beklenen aracın gerekli testlerin ardından yollarda olması bekleniyor.

Yerli otomobilin ilk görücüye çıkan versiyonu “Konsept Akıllı Cihaz” olarak isimlendiriliyor. Sedan olarak geçtiğimiz yıl CES fuarında görücüye çıkan araç bu sefer de İstanbul’da meraklılara sunuldu. Zorlu Center’da yapılan bu tanıtıma yoğun ilgi olduğu görüldü.

TOGG’un İlk Modeli Vatandaşlardan Yoğun İlgi Geldi

TOGG ilk defa İstanbul’da sedan modeliyle 2022 yılının Temmuz ayında sergilenmeye başlandı. İnsanların cam bir kafesten inceleyebildiği bu araç bir konsept cihaz olarak isimlendiriliyor. Bunun sebebi bu tanıtılan modelde çok sayıda farklı teknoloji aynı anda bulunuyor.

2030 yılına kadar 5 farklı model ile 1 milyon araç üretmeyi planlayan şirketin bu konsept aracında ki tüm teknolojileri farklı şekillerde bizlere sunacağı anlamına geliyor. Birçok kişinin yakından inceleme şansı olduğu araç uzun bir süre boyunca burada ziyaretçiye açık bir şekilde sunulması bekleniyor.

TOGG’un Sedan Modelinde Hangi Özellikler Var

TOGG tarafından özel olarak tasarlanan ve teknolojiler ile donatılan bu model içerisinde birçok özelliği de barındırıyor. Jantlar, ön cam, elektrikli tasarıma uygun özellikler, çivit mavisi ve menekşe renklerine sahip olan koltuklar ile öne çıkıyor.

Çok farklı bir tasarıma sahip direksiyon simidi, kapıların farklı şekilde açılarak araca farklı bir hava katması, sportif koltuklar, yüksek teknolojik eko sistem yapısı ile şu an daha yola çıkmadan insanların beğenisini kazandığı net bir şekilde görülebiliyor. Araç hakkında birçok kişinin paylaşım yaptığı ve beğenilerini sosyal medya üzerinden paylaştığı görülüyor.

haraketli araba