Zeekr Hakkında

Çağdaş otomobil sektörünün yıldızlarından biri olan Stefan Sielaff, ZEEKR’in global tasarım işlerini, İsveç’in Gothenburg şehrinde, teknoloji ve yaratıcılığın öncüsü bir tasarım merkezinde yönetiyor. Bu muhteşem ve teknoloji dolu mekânda, dünyanın dört bir yanından gelen vizyoner zihinler, geleceğin ZEEKR modellerini hayal edip, şekillendiriyorlar. Sielaff liderliğindeki bu ekip, otomotiv estetiğini yeniden tanımlamak ve müşterilere unutulmaz bir deneyim sunmak için işbirliği içinde çalışıyor.

2013 yılında kurulan Çin Avrupa Araç Teknolojisi AB (CEVT), ZEEKR’in Avrupa kıtasındaki inovasyon ve gelişim merkezi olarak faaliyet gösteriyor. CEVT, ilk olarak CMA isimli, birbirinden farklı sürücü sistemlerini ve teknoloji çözümlerini barındırabilecek, ölçeklenebilir bir araç mimarisi yaratma görevini üstlenmişti. Bu girişim, global ölçekte 2 milyondan fazla aracın bu platform üzerinde inşa edilmesini mümkün kılmıştır. CEVT, hareketlilik inovasyonunda bir dünya lideri olma yolunda, elektrikli ve modüler SEA-M mimarisini, paylaşımlı ve otonom kullanım amaçlı olarak geliştirmiş, ve bu platform üzerindeki ilk aracı ZEEKR ve Waymo işbirliği ile 2022 yılında piyasaya sürmüştür. CEVT’nin genel merkezi, otomotiv teknolojisinde bir hub olan Gothenburg’un Lindholmen bölgesinde stratejik bir konumda yer almaktadır.

ZEEKR araçları, ultra-modern üretim tesislerinde, en yüksek kalite standartları gözetilerek üretiliyor. 5G+ teknoloji sistemimiz sayesinde, üretim sürecinin her aşaması minik bir detaya kadar denetleniyor, böylece her bir ZEEKR aracı, mükemmeliyetin simgesi olarak yolcularını bekliyor.

Hangzhou, Çin’de merkezi bulunan Geely Holding Group, global bir mobilite lideri olarak ön plana çıkmaktadır. Sürdürülebilir mobilite çözümleri ve yenilikçi yaklaşımı ile tanınan Geely Holding, günümüzde Geely Auto, Lynk & Co, ZEEKR, Geometry, Volvo Cars, Polestar, Lotus, London Electric Vehicle Company, Farizon Auto, RADAR AUTO ve Cao Cao Mobility gibi birçok prestijli markayı bünyesinde barındırmakta, yatırımlarını yönetmekte ve bu markaların gelişimini desteklemektedir. Grubun en yeni üyesi olan ZEEKR, lüks elektrikli araç segmentinde bir yenilikçi olarak yer alıyor. Şirket, müşteri odaklı bir yaklaşım ve sektörün en ileri teknolojileri ile taşımacılığın geleceğini şekillendirme vizyonunu taşıyor.

Zeekr Fiyat Listesi

Zeekr Haberleri

haraketli araba