Bestune Hakkında

Bestune, 21 yüzyılda faaliyetlerine başlayan bir otomotiv firmasıdır. 2006 yılında Çin’in Çangçun eyaletinde kurulan şirket daha çok Çin’de üst ve orta sınıfta yer alan aileleri hedeflediği görülüyor. Şirketin ana şirketi olan FAW Group bu şirketle daha çok iç pazarda satışlarına devam etmek istiyor. Şirketin temelinde Mazda bulunuyor. Şirkete ait olan ilk araçlar Mazda fabrikalarında ilk olarak üretilmeye başlandı.

Farklı tasarımlarının yanında daha çok sedan tarzı ile dikkat çeken şirket kaliteli yapısı ve özel duruşuyla dikkat çekiyor. Şirketin adı ilk olarak Besturn olarak belirlenmiş daha sonra bu konuda değişiklik yapılarak şirketin adı Bestune olarak değiştirilmiştir.

Bestune Tarihi

Bestune ilk olarak 2006 yılında ilk modelini piyasaya sundu. Besturn B70 adı verilen ilk model 2006 yılında satışa başlandı. İkinci modeli olan B50’de 2009 yılında piyasaya sunuldu. Yurt dışında ilk giriş yaptığı pazarsa Rusya oldu. 2012 yılında Moskova Otomobil Salonunda görücüye çıkan modelinin ardından ülkede satış yapmaya başladı.

Bunun ardından markanın Rusya’da üretime geçmesi için Avtotor şirketi ile ortak girişim konusunda adımlar attığı aktarıldı. Bundan sadece 2 yıl sonra firmaya ait birkaç model bu ülkede üretilmeye ve satışa başladı. Firma 2018 yılında şirketin İngilizce adını Bestune olarak değiştirirken, firmanın Çince adının Benteng olarak değiştirilmesine karar verildi.

Firmaya ait olan modeller dünyada ekonomik lüks otomobil olarak satılmaya başlandı. Çin’den en çok satan modellerden birisi olan firma üçüncü jenerasyonunu 2020 yılından itibaren yollara çıkarmaya başladı. Firma üretimini daha çok SUV ve Sedan olarak sunuyor. Geniş aile aracı olarak üretilen bu modeller aynı zamanda uygun fiyatlı olmasıyla girdiği pazarlarda kısa sürede dikkat çekmeyi başarıyor.

Firmanın sahibi olan FAW Group’un Çinli bir otomobil üreticisi olduğu biliniyor. Devletin sahip olduğu işletme 1953 yılında ilk olarak üretim yapmaya başladı. Dünyanın birçok farklı şirketiyle ortaklık kurduktan sonra Bestune gibi kendi çatısı altında firmalar oluşturarak otomobil üretimi konusunda önemli adımlar atarak dünyanın farklı noktalarında bu araçların satılmasını sağlamayı başarmıştır.

Bestune Fiyat Listesi

T33 Fiyat Listesi

 T33
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

T77 Fiyat Listesi

 T77
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

B70 Fiyat Listesi

 B70
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Bestune Videoları

Bestune Haberleri

haraketli araba