BMW iX1
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
BMW iX1 EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

iX1 Fiyat Listesi

BMW iX1
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

iX1 Resimleri

BMW iX1

BMW iX1 Hakkında Genel Bilgiler

BMW iX1 firmanın ilk olarak 2009 yılında üretmeye başladığı X1 serisinin 2022 yılında üretilmeyen başlanan elektrikli modelidir. Üretim hattından ilk olarak 2022 yılında inmeye başlanan bu araç tamamen elektrikli olarak sunulmasının yanında farklı motor seçenekleri de bulunuyor.

Dört tekerlekten çekiş, üst seviye modellerinde standart olarak sunuluyor. Elektrikli, benzinli, dizel ve hibrit motor seçenekleri bulunan araçta güçlü aktarım organları bulunması sayesinde C segment içerisinde talep eden insan sayısının artmasına neden oluyor.

Monolitik tasarımı dili kullanılarak hazırlanan araçta Kavisli Ekran ile özel bir ön kontrol imkanını sunması ile dikkat çekiyor. Tamamen estetik özelliklerinin yanında güçlü duruşu ile de dikkat çekiyor.

BMW iX1 Teknik Özellikleri

BMW iX1 modeli, xDrive  olarak sunulması ile dikkat çekiyor. Kavisli ekran sayesinde araç ile sürücü aracısında özel bir bağlantı imkanı sunuluyor. Park asistanı ve geri sürüş asistanı ile rahatça kullanım imkanı sunuyor. Mobil uygulama sayesinde şarj haritası imkanı da sizlere sunuluyor. AC ve DC olmak üzere iki farklı şarj olma imkanı sunuluyor.

Aktif ön koltuklar ile maksimum konfor, akıllı sürüş desteği, özel sürüş asistanları ile sizlerin sürüşten zevk alırken aynı zamanda güvende olmanızı sağlıyor. İki elektrikli motor ile toplamda 272 beygir güç üreten araç 0’dan 100 kilometreye 5,6 saniyede ulaşabiliyor.

BMW iX1 Yakıt Tüketimi Değerleri

BMW iX1 yakıt kapasitesi ile dikkat çekiyor. 494 beygire kadar çıkan gücü desteklemek için 10 dakikalık şarj ile 120 kilometre menzil gitmesi sağlanıyor. Araç yeni bir model olduğundan dolayı ortalama olarak yakıt tüketimi değerleri hakkında net bir bilgi verilmiyor.

Ancak ortalama olarak diğer elektrikli C sınıfı SUV araçlarda olduğu gibi 100 kilometrede 20 kWsa tüketim yaptığı tahmin ediliyor. Hızlanması ve hızlı bir şekilde elektrikli dolumu yapabilmesi aracın daha ilgi çekici bir hal almasını sağlıyor.

BMW iX1 modelinin dingil aralığı 2692 mm, uzunluğu 4500 mm, genişliği 1845 mm ve yüksekliği 1642 mm olarak karşımıza çıkıyor. Boş ağırlığı 1500 kilo olması sayesinde daha uzun bir menzile ulaşabiliyor.

BMW iX1 Renk Seçenekleri

BMW iX1 renk seçeneklerinden önce 29 dakika gibi bir sürede %80 şarj kapasitesine ulaşabilmesi ile dikkat çekiyor. 438 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip olan bu araçta ilgi çekici bir iç tasarımı bulunuyor. Eğlence ve bilgi ekranlarının tek bir şekilde kavis verilerek sunulduğu araçta döşeme tarzı modern duruş ile klasik yapıyı dengelemeyi başarıyor. Dış renk tercihleri için beyaz, gri, siyah ve mavi renkler sizlere firma tarafından sunuluyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba