Byton Hakkında

Byton, Çin merkezli bir elektrikli araç (EV) üreticisi olup, merkezi Nanjing’de bulunmaktadır. Şirket, 2017 yılında Carsten Breitfeld ve Daniel Kirchert tarafından kuruldu. Byton, öncelikli hedefinin elektrikli araçları bir mobilite platformuna dönüştürmek olduğunu belirtmiştir.

Byton’un en tanınan modeli M-Byte SUV’dir. Bu araç, geniş bir dokunmatik ekran dahil olmak üzere bir dizi teknolojik yeniliği ve lüks bir iç mekanı ile dikkat çekmektedir. M-Byte’ın iki versiyonu vardır: biri tek bir elektrik motoruna ve yaklaşık 250 mil (402 km) menzile sahipken, diğeri iki motorlu bir “all-wheel drive” versiyonu ve 325 mil (523 km) menzile sahiptir.

Şirket, elektrikli sedan modeli olan K-Byte’ı da tanıtmıştır. Bu model, tam otomatik sürüş özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Byton, araçlarını “akıllı cihazlar” olarak görür ve bu nedenle, şirketin araçları genellikle büyük dokunmatik ekranlar, Wi-Fi bağlantısı ve bir dizi diğer bağlantı özellikleri ile donatılmıştır.

Ancak, Covid-19 pandemisi Byton’un operasyonlarını olumsuz yönde etkilemiştir ve bu, 2020’de üretiminin askıya alınmasına yol açmıştır. Foxconn’un Byton’ın M-Byte modelinin üretimini 2022’nin başında başlatmıştır.

Byton Fiyat Listesi

Byton Haberleri

haraketli araba