Exeed Hakkında

EXEED, Rusya’da ilk olarak piyasaya sürülen premium bir otomobil markasıdır ve Rus tüketiciler tarafından oldukça beğenilmiş ve Rus medyası tarafından “Yılın Çıkışı” ödülüne layık görülmüştür.

EXEED, küresel premium otomobil pazarında yeni bir oyuncudur. Yüzyıllık Avrupa otomobil endüstrisinin özünü miras alır ve Çin’in en son akıllı teknolojilerini bünyesinde barındırır, bu da ona geleneksel premium otomobil markalarına meydan okuma gücü kazandırır.

Almanya’nın Münih şehrinde bulunan EXEED Avrupa Ar-Ge merkezi, BMW, JLR gibi şirketlerden yüzlerce yetenekli ve deneyimli tasarımcıyı bünyesine katmıştır. Bu Avrupa otomobil ustalarının derin deneyim birikimi sayesinde, saf Avrupa premium modası ve gelecek araba tasarım konseptleri tam anlamıyla sergilenmektedir.

Lüks bir markayla işbirliği sayesinde EXEED, Ar-Ge ve üretim sistemlerinde yeni zirvelere ulaştı. Küresel tüketicilere yönelik tasarlanmış bir premium otomobil olan EXEED, dünyanın çeşitli ekstrem doğal koşullarına dayanıklılık göstermiştir. İster Sibirya’daki -50℃’lik dondurucu sıcaklıklar, ister Ortadoğu’daki 55℃’lik kavurucu sıcaklıklar olsun, ya da Güney Amerika platosunu geçerken, her saha testi her iki tarafın uzmanları tarafından izlenmiştir. Ayrıca, ürün kalitesinin dünya standartlarının en üstünde olmasını sağlar. EXEED, lüks markanın üretim süreçlerinden ders alarak, premium ve lüks kalitesini sürdürmektedir.

Küresel tüketicilerin derinlemesine bir anlayışına ve taleplerinin hızlı bir şekilde yükselmesine dayanarak, EXEED bu farklılaşmış talepleri hedeflemede olağanüstü yeteneklidir, bu nedenle küresel tüketiciler tarafından yaratılmış bir marka olarak anılmaktadır. Örneğin, Rusya’nın kış koşullarına yönelik olarak, EXEED piyasada öncü olan her yönlü bir ısıtma paketiyle donatılmıştır; Ortadoğu’daki yıl boyu süren sıcaklıklara yönelik olarak, EXEED motoru soğutmak için arka hava çıkışı ve kademesiz bir fan eklemiştir; Güney Amerika platolarındaki sayısız rampalar göz önüne alındığında, güç sistemine daha yüksek talepler getirmekte, EXEED torku artırmak için yüksek hız oranlı bir vites kutusu benimsemiştir.

Yüz yıllık Avrupa otomobil endüstrisinin özünden güç alan EXEED, Çin’in en son akıllı teknolojilerini entegre ederek kendi mimarisini oluşturur. EXEED’in küresel Ar-Ge merkezi ve Magna, Bentler, Getrag ve BorgWarner gibi üst düzey ortakları, A’dan C sınıfı sedanlara, SUV’lara, CROSS’lara, MPV’lere ve yeni enerji otomobillerine kadar uzanan zeki ve modüler bir otomobil mimarisi inşa eder.

EXEED’in özgün mimarisi, 400N•m zirve torklu bir 2.0TGDI motor tarafından desteklenmektedir. Dördüncü nesil elektrik mimarisi, L2.5 ve daha yüksek seviyelerde otonom sürüş için temel oluşturur ve kafes enerji emici kapsül gövde, altı pozisyonlu hava yastıkları ve 22 üst sınıf ADAS özelliği ile donatılmıştır. EXEED, C-NCAP çarpışma testlerinde beş yıldız+ güvenlik derecesi almış ve yeni bir C-NCAP rekoru kırmıştır.

Exeed Fiyat Listesi

Exeed Haberleri

haraketli araba