Ford Mustang Mach-E RWD
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Ford Mustang Mach-E RWD EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Mustang Mach-E RWD Resimleri

Ford Mustang Mach-E RWD

Ford Mustang Mach-E RWD Hakkında Genel Bilgiler

Ford Mustang Mach-E RWD modeli firmanın elektrikli bir SUV modelidir. Mustang gibi özel bir tasarımından esinlenerek inşa edilen bu SUV modeli 2021 yılından itibaren firma tarafından satışta bulunuyor. Özel bir tasarıma sahip olan bu aracın tasarımı Chris Walter ve Josh Greiner tarafından yapılmıştır.

İlk nesil Mustang tasarımından ilhan alınarak tasarlanan bu araç Kuzey Amerika’da Yılın SUV aracı ödülünü almıştır. Standart olarak 68 kWh pil gücüne sahip olan elektrikli aracın menzil miktarı 345 ile 485 arasında değişebiliyor. Tabi bunun için 88 kWh pil gücüne sahip olan modeli tercih etmeniz gerekiyor.

Ford Mustang Mach-E RWD teknik Özellikleri

Ford’un klasik modeli olan Mustang adıyla tasarlanan bu elektrikli Mach-E RWD için teknik çok fazla detay vardır. Tamamen elektrikli olan bu model 68 kWh güce sahip bir pile sahiptir. Bu pil ile aracın maksimum menzil kapasitesi 370 kilometre olarak sunuluyor. Ancak bu miktar 440 kilometreye kadar artırılabiliyor.

266 beygir güç sunan bu motorda 430 Nm tork güç bulunuyor. Premiyum tercihlerinde daha yüksek bir güç sunuluyor. Maksimum hız sınırı 180 km/s olan elektrikli SUV modeli için AC ve DC olmak üzere iki farklı elektrik dolma seçeneği bulunuyor. Bu özellikleri ile en çok ilgi çeken lüks SUV modelleri arasında yer alıyor.

Ford Mustang Mach-E RWD Yakıt Tüketimi Değerleri

Ford Mustang Mach-E RWD modeli tamamen elektrikli bir araçtır. Farklı pil seçenekleri bulunan araç için dolum standartlarının yanında tüketim miktarları da değişiklik gösteriyor. Bataryaya göre değişen menzil kapasitesi dikkatli kullanımlarda yüksek miktarlara çıkabiliyor.

  • 100 kilometrede ki elektrik tüketim miktarı 19,5 kWh olarak sunuluyor.

Bu bir aracın 400 kilometre menzil kapasitesini göstermesi açısından kabul ediliyor. Bu güce sahip bir araç için 0’dan 100 kilometre hıza çıkış süresi 6,3 saniye olarak hesaplanıyor. Aracın boş ağırlığı 2063 kilodur. 577 kilo azami yük taşıma kapasitesi bulunan araçta 420 litrelik bir bagaj hacmi bulunuyor.

Ford Mustang Mach-E RWD Renk Seçenekleri

Ford Mustang Mach-E RWD modelini tercih etmeden önce bakmanız gereken birçok özellik bulunuyor. Ford güvencesi ile satışta bulunan lüks sınıf SUV model cüretkar bir tercih yapmak isteyenlerin önceliği oluyor. Mustang logusunun ön kısımda yer aldığı, klasik Mustang çizgilerine sahip olan bu araç 10 dakikada 100 kilometrelik şarj yapabilme kapasitesine sahiptir. Dış renk seçenekleri arasında kırmızı, siyah, beyaz, yeşil, mavi gibi birçok renk bulunuyor. Sizde bu renklere göre tercihlerinizi daha rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba