Isuzu Hakkında

Isuzu markası 1937 yılında Japonya’da kurulmuş bir şirkettir. Günümüzde dünyanın en büyük otomotiv şirketleri arasında yer almaktadır. Halka açık durumda bulunan şirket otomobil, kamyon, kamyonet gibi birçok farklı aracın üretimini yapmaktadır. Şirketim merkezi Yokohama’da bulunmaktadır. Ülkemizde de yatırımı bulunan şirket burada uzun süredir üretim ve satış yapmaktadır. Genelde girmiş olduğu ülkelerde özel anlaşmalar yaparak ortak bir yapı ile dahil olmayı tercih etmektedir.

Isuzu Tarihi

Isuzu 30 Mart 1934 yılında Japonya’da kurulmuş bir otomobil şirketidir. Günümüzde dünya çapında üretim yapmak ve birçok ülkede üretim yaparak satış yapmaktadır. Firma ülkemizde Anadolu Grubu ile yaptığı anlaşma ile, Rusya’da Sollers JSC ile, Hindistan da SML ile yaptığı anlaşmalar ile dahil olmuştur. Bunun yanında firma Endonezya, Malezya, İngiltere, Güney Afrika, Filipinler, Tayvan, Vietnam gibi ülkelerde de üretim yapmaktadır.

Firma sadece araç üretimi değil motor üretimi ile de dikkat çekmektedir. Firma tarafından üretilen motorlar GM tarafından araçlarında kullanılıyor. Bunların yanında güç üretim mekanizmaları ve jeneratör üretimleri de yapılıyor. Firma ticari araçların yanında 2002 yılında binek araç üretimi de yapmaktaydı. Ancak bu yıl alınan karar ile binek otomobil üretiminden çıkmıştır.

Firma dünya savaşı sırasında üretime ara vermiş daha sonra 1945 yılında özel üretim izniyle tekrar üretime başlamıştır. Firmanın en eski ortaklık yapısı GM şirketiyle olmuştur. Bu ortalık ile çok sayıda aracın üretimi yapılarak satılmıştır. Firmanın logosu günümüze kadar üç kez değişmiştir. En son logosu 1991 yılında değişmiştir ve hala bu kullanılıyor.

Isuzu ülkemizde üretim yapmak ve satışlarını birçok ülkeye yapmaktadır. Ülkemizde Şekerpınar’da bulunan fabrikasında yılda 19 bin araç üretimi yapılmaktadır. D-Max, Toplu Taşıma araçları, Kamyon ve Kamyonet üretimi yapılmaktadır.

Firma önemli kriz dönemlerini geri bırakarak günümüze kadar gelmiştir. Dünya üzerinde ki birçok firma ile yaptığı anlaşmalar ile her zaman üretim kapasitesini ve karlılık oranını arttırmayı başarmıştır. Dizel motorlu araçlar konusunda hizmet verdiği birçok ülkede önemli pazar paylarına sahip olan şirket ülkemizde de satışlarına devam etmektedir.

Isuzu Bayileri ve Yetkili Servislerini Öğrenmek için Tıklayınız.

Isuzu Fiyat Listesi

D-Max Fiyat Listesi

 D-Max
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Isuzu Haberleri

haraketli araba