Lincoln Hakkında

Lincoln merkezi ABD’de bulunan lüks sınıfa yönelik üretim yapan bir firmadır. Firmanın kurucusu Henry M. Leland olarak bilinmektedir. Firma üretimini de ABD’de yapmakta ve ürettiği ürünlerin %98’ini Kuzey Amerika’ya satmakta geri kalanını dünyaya pazarlamaktadır. Günümüzde firmanın kontörlü Ford Motor’un elindedir. Üretimine hala devam etmektedir.

Lincoln Tarihi

Lincoln firması ilk üretimine 1917 yılında başlamıştır. Firmanın merkezi Michigan eyaletinde bulunan Dearborn şehridir. Firma 5 yıl boyunca kendi üretimini yaptıktan sonra 1922 yılında Ford tarafından satın alımı gerçekleşmiştir. Bu alım sonrası firma sadece lüks sınıf bir araç üreticisi durumuna gelmiştir. Firmanın pazardaki en büyük rakibi Cadillac olarak kabul etmektedir. Firma bu konuda çalışmalar yapmış ve geliştirmelerini buna göre yapmaya çalışmıştır. 1940 yılında üretilen Lincoln Continental ile kişisel lüks otomobil üretimine geçiş yapmıştır.

Firmanın satın alımı sonrasında Mercery markası ile Ford tarafından birleştirilmiştir. Bu süreç 2010 yılında kadar Mercury markasının kapanmasına kadar devam etti. Daha sonra firma günümüzdeki adı olan The Lincoln Motor Company adını alarak yoluna devam etmiştir.

Lincoln firmasının üretim gamında spor amaçlı araçlar, lüks crossover seçenekleri ve bunlarla birlikte daha geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 21. Yüzyılda firmanın ana üretim noktası Amerika olmakla birlikte Orta Doğu, Çin ve Güney Kore pazarları arasına eklendi. Firmanın ürettiği araçlar daha uzun, konforlu ve rahat olmaları ile dikkat çekmektedir. Günümüzde de bu çizgiyi korumaya devam etmektedir.

Lincoln markası ürettiği birçok aracı sadece devlet başkanlarının kullanımı için özel olarak hazırlamıştır. Bush ve Roosevelt gibi başkanlar için özel limuzin tarzında üretimler firma tarafından yapılmıştır. Firma yılda ortalama 200 bine yakın araç üretmekte ve satışını gerçekleştirmektedir. Günümüzde hala lüks araç sınıfında üretim yapmakta ve burada birçok rakibi ile çetin bir rekabet içerisinde yer almaktadır.

Gelişen düzene ayak uyduran firma elektrikli ve hibrit motora sahip SUV araçların üretimine odaklanmaktadır. Bu konuda en iyileri arasında yer almayı amaçlamaktadır.

Lincoln Fiyat Listesi

Navigator Fiyat Listesi

 Navigator
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Aviator Fiyat Listesi

 Aviator
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Nautilus Fiyat Listesi

 Nautilus
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Corsair Fiyat Listesi

 Corsair
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Lincoln Haberleri

haraketli araba