BMW X5
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
BMW X5 EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

X5 Resimleri

BMW X5

BMW X5 Hakkında Genel Bilgiler

BMW X5 orta boy lüks sınıf bir SUV araç olarak ilk olarak 1999 yılında üretimine başlanan bir modeldir. BMW’nin bir SUV modeli olan araç dört çeker özelliği, manuel ve otomatik vites seçenekleri ile birlikte sunuluyor. 5 kapılı ve istendiği halede 7 kapılı olan bu araç tam bir aile aracı havası ile satışta olmakla birlikte güçlü motoru ile de öne çıkmayı başarıyor.

SAV olarak bilinen bir tasarıma sahip olan araçta dört çeker özelliği de bulunuyor. Aracın dördüncü nesil olan versiyonu 2019 yılında satışa sunulmuştur. Üretim detayları ve özellikleri sebebiyle birçok ödüle de sahip olan araç teknik anlamda en zirve noktayı hedefleyenler için tercih edilebilecek bir seçenektir.

BMW X5 Teknik Özellikleri

BMW X5 2019 yılından itibaren dördüncü nesil versiyonu ile satışta bulunuyor. Hidrojen yakıt teknolojisinin kullanıldığı bir araç olarak sunulan bu model dünyanın farklı noktalarında üretimi yapılarak dünyanın birçok noktasında satılıyor.

X5 üç farklı paket ile sunuluyor. M performance, xDrive ve uzun dingil mesafesine sahip bir model olarak satışta bulunuyor. Kaliteyi, güvenliği ve sağlamlığı arayanların isteyeceği bir model olarak sunuluyor. 9 farklı motor seçeneği bulunan araç için 8 ileri otomatik vites seçeneği sunuluyor. Boş ağırlığı 2060 kilo olan araç için uzunluk 4922 mm, genişliği 2004 mm ve yüksekliği 1745 mm olarak sunuluyor.

BMW X5 Yakıt Tüketim Değerleri

BMW X5 farklı motor seçenekleri ile sunulmasından dolayı yakıt tüketim değerleri farklılık gösteriyor. Bu farklılığı sizlerde görebilirsiniz. Hangi motor seçeneğini tercih edeceğinize göre alacağınız model de farklılık gösterecektir. Sizlere BMW X5 40i, 333 beygir güç güce sahip olan araç için ortalama değerleri paylaşacağız.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 9,5 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,4 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 8,4 litredir.

Yakıt tipi benzinli olan bu aracın 0’dan 100 kilometre hıza çıkış süresi 5,7 saniyedir. Maksimum elektrikli hız sınırı 243 km/s olarak sunulan bu araç için gücü sevenler öne çıkıyor.

BMW X5 Renk Seçenekleri

BMW X5 için özel donanım seçenekleri ve standart seçenekler veriliyor. Bu sayede kendiniz için özel bir araca sahip olmanızda mümkün oluyor. Bu donanım farklılıkları aracın duruşunda ve hızında değişimleri de beraberinde getiriyor. Ayrıca özel iç tasarım detayları, güvenlik önlemleri de bulunuyor.

Farklı renk seçenekleri arasında beyaz, gri, kırmızı, yeşil, mavi gibi renklerin yanında metalik olarak istemeniz halinde özel renklere de ulaşmanız mümkün olabiliyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba