Dacia Spring
Uzunluk
3734 mm
Genişlik
1770 mm
Yükseklik
1513 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
290 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Dacia Spring EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Spring Fiyat Listesi

Dacia Spring
Dacia Spring Extreme Electric - 230 KM Menzil
65 BG
Otomatik
Elektrik
969.000 ₺

Dacia Spring Hakkında Genel Bilgiler

Dacia Spring firmanın ürettiği bir elektrikli model araçtır. Amerika kıtasında Renault Kwid adıyla üretilen bu araç Avrupa pazarı için hazırlandığında Dacia Spring adını almış ve o şekilde hazırlanarak satışa sunulmuştu. Spring Electric adıyla üretilen bu aracın ilk tanıtımı 15 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen EWAYS konferasında yapılmıştır.

Elektrikli modelin üretilmesi için güçlendirilmiş bir şasi sistemi, altı hava yastığı gibi eklemeler yapılmıştır. Güç aktarma organlarında kullanılan özel sistemler sayesinde aracın ortalama olarak 230 kilometre menzile sahip olması sağlanmıştır. 2021 yılının bahar ayında ön satışa başlayan bu araç hafif bir makyaj, Dacia logosu ile hala satışta bulunuyor.

Dacia Spring Teknik Özellikleri

Dacia Spring öncelikle Amerika pazarına sunulan Renault Kwid’in tamamı kullanılarak üretilmiştir. AB standartlarına uygun hale getirilmesi için öncelikle şasi sistemi güçlendirilen araçta jantlar, kapı kolları ve aynalara neon turuncu ile zengin hale getirilmiştir.

Mart 2021 yılında satışına başlanan Spring modeli Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobil ünvanına sahip oldu. Aynı dönemde Çin’in en çok tercih edilen modellerinden birisi olmayı başardı. 26,8 kWh’lık pil gücü AB pazarına sunulurken, Çin pazarı için 27,4 kWh’lik pil seçeneği sunuldu. Aracın boş ağırlığı 970 kilo olmasının yanında dört kişilik bir araç olarak kabul ediliyor ve bundan fazla insanın binmesine izin verilmiyor.

Dacia Spring Yakıt Tüketimi Değerleri

Dacia Spring firmanın ürettiği tamamen elektrikli bir modeldir. Tamamen şehir içine uygun olan dizayn edilen aracın menzili 300 kilometrenin altındadır. 45 beygir güç üretebilen elektrikli motoru genelde şehir içinde kullanım için tercih ediliyor. 5 kapılı olan bu mini SUV modelin enerji tüketim değeri aşağıda ki gibidir.

  • Ortalama enerji tüketimi 100 kilometrede 13,9 kWh’dır.

230 km menzil mesafesine sahip olan bu araç 240 V girişine sahiptir. Hızlı bir şekilde dolum yapılabilen modelin 0’dan 100 kilometreye çıkış hızı 19,1 saniyedir. 125 km/s maksimum hız sınırına sahip olan modelde 290 litrelik bagaj hacmi 1100 litreye kadar arttırılabiliyor.

Dacia Spring Renk Seçenekleri

Yüzde Yüz elektrikli otomobil olarak piyasaya sunulan bu araç hem ucuz olması ve hem de kısa mesafeye uygun olması sebebiyle tercih ediliyor. Farklı donanım paketleri olmasına rağmen genelde standart paket en çok tercih edilen model olarak dikkat çekiyor. Renk seçenekleri arasında siyah, kırmızı, beyaz, mavi gibi ana renklerin farklı tonları sunuluyor. Kişiselleştirme için de özel paketler sunan Dacia, aracın en uygun ve en ergonomik elektrikli mini SUV olması için çalışıyor.

5 2 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba