Ford Mustang
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Ford Mustang EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Mustang Fiyat Listesi

Ford Mustang
Mustang EcoBoost® Fastback
-
Otomatik
Benzin
27.470 $
Mustang EcoBoost® Premium Fastback
-
Otomatik
Benzin
32.495 $
Mustang EcoBoost® Convertible
-
Otomatik
Benzin
32.970 $
Mustang EcoBoost® Premium Convertible
-
Otomatik
Benzin
37.995 $
Mustang GT Fastback
-
Otomatik
Benzin
38.045 $
Mustang GT Premium Fastback
-
Otomatik
Benzin
43.065 $
Mustang GT Premium Convertible
-
Otomatik
Benzin
48.565 $
Mustang Mach 1
-
Otomatik
Benzin
56.270 $
Mustang Mach 1 Premium
-
Otomatik
Benzin
58.365 $
Mustang Shelby® GT500®
-
Otomatik
Benzin
79.420 $

Ford Mustang Hakkında Genel Bilgiler

Ford Mustang, Amerikalı otomobil üreticisi tarafından ilk olarak 1964 yılında üretilen bir araçtır. Yüksek beygir gücüne ve özel bir tasarıma sahip olan bu araç sürekli olarak geliştirilerek her zaman farklı bir versiyon ile piyasaya da yer almıştır.

Ford Mustang için farklı kasa tercihleri de bulunmaktadır. Bu aracın yeni modelleri her ne kadar çekici dursa da hala klasik olan modelleri de bulunuyor. Birçok sinema filminde yer alan Mustang, tarihin en çok bilinen otomobilleri arasında yer almaktadır. Shelby GT350 modeli en çok bilinenlerden bir tanesidir. 2 kapılı ve önden çekişli olan bu araç duruşu ile dikkat çekmektedir.

Ford Mustang Teknik Özellikleri

Ford Mustang 2015 yılında altıncı nesil versiyonu ile satışa sunulmuştur. 2024 yılından itibaren aracın yedinci versiyonunun Ford tarafından piyasaya sunulması bekliyor. İki kapılı ve sportif bir tasarıma sahip olan araç için farklı donanımlar vardır.

Mustang modeli için Pony Package ve V6 Apperance Package bulunuyor. Mustang GT için Shelby ve Specieal seçenekleri vardır. Motor seçenekleri V6 ve V8 olarak ikiye ayrılıyor. 500 beygir güce kadar çıkabilen motorların olduğu araç hız ve güç anlamında limitlerin zorlanmasına izin veriyor.

Aynı zamanda yüksek güvenlik önemlerine sahip olan araç yol tutuşu, sürücü asistanı ve birçok teknoloji ile sürücünün istediğini yapabilmesine fırsat tanıyor.

Ford Mustang Yakıt Tüketimi Değerleri

Ford Mustang Shelby GT500 V8 motoru bu serinin en güçlü seçeneklerinden bir tanesidir. 760 beygir güce 847 Nm tork sunan bu modele serinin en sükseli araçlarından bir tanesidir. Özel bir tasarıma sahip olan bu araç 100 kilometrede yakıt tüketim değerleri ile dikkat çekiyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 19,6 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 13,1 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 16,8 litredir.

Dört kişilik olan bu iki kapılı araç gücün doruklarına çıkılmasına imkan tanıyor. 382 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan araç tarihin en çok ilgi çeken spor otomobillerinden birisidir.

Ford Mustang Renk Seçenekleri

Ford Mustang özel bir araç olmasından dolayı kullanıcısına istediği renklere ulaşabilme imkanı sunuluyor. Çok ilgi çekici bir tasarıma sahip olan aracın dış renkleri arasında sarı, gri, mavi, beyaz, kırmızı, turuncu gibi renkler var. Tabi bu renkler o araca özel bir ton ile birlikte Ford firması tarafından sunuluyor.

Kendinizi o araç içerisinde nasıl görmek isterseniz tercihinizi o renkten yana kullanarak sizde bir Ford Mustang sahibi olabilirsiniz.

5 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba