Skoda Enyaq
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Skoda Enyaq EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Enyaq Resimleri

Skoda Enyaq

Skoda Enyaq Hakkında Genel Bilgiler

Skoda Enyaq, Çekya üreticisi olan Skoda Auto tarafından elektrikli kompakt SUV olarak üretilen bir modeldir. Prag’da 2020 yılında tanıtılan bu model seri üretime aynı yılın Kasım ayında başlatılarak satışa sunulmuştur. Skoda Enyaq modeli çift elektrikli motor ile birlikte sunuluyor. Bu aracın daha güçlü olmasına olanak sağlanıyor.

Enyaq, Skoda firmanın elektrikli araç üretiminde araçlara “E” harfi ile başlayan isimler vereceğini duyurduktan sonra piyasaya sunmuş olduğu ilk araçtır. Volkswagen ID.4’ün kardeş olarak sunulan bu araç VW Grup tarafından kullanılmaya başlanan MEB platformu olarak üretiliyor. Aracın özel tasarımının olması, dikkat çekici detaylar ve farklı motor seçenekler aracı çekici hale getirdi.

Skoda Enyaw Teknik Özellikleri

Skoda Enyaq üç farklı pil seçeneği ve beş performans versiyonu bulunuyor. Arkadan çekişli olan bu kompakt SUV model aynı zamanda dört çeker olarak da sunuluyor. Aracın standart paketi 55 kWh pil ile birlikte sunuluyor. Ayrıca arka aks kısmına monte şeklinde bulunan 109 kW’lik bir elektrik motoru da bulunuyor.

Pil ve motor gücünün yanında yüksek tork seçenekleri de sunuluyor. 220 ile 460 Nm tork gücüne sahip olan bu araçlar maksimum 180 km/s hız sınırına ulaşmayı başarıyor. Tabi küçük motorlarda bu hız sınırı 160 km/s ile birlikte sınırlanıyor. Araç için AC ve DC şarj seçenekleri de bulunuyor.

Skoda Enyaq Yakıt Tüketimi Değerleri

Skoda Enyaq farklı elektrikli motorlar ve farklı beygir, tork güçleri ile sunuluyor. Aracın standart donanımında 55 kWh pil seçeneği bulunuyor. Bu pilin maksimum limiti 355 kilometre olarak sınırlanıyor. Aynı zamanda maksimum hız sınırı 160 km/s sınırı ile birlikte sunuluyor.

  • Ortalama enerji tüketim miktarı 100 kilometrede 16,1 kWh olarak sunuluyor.

En güçlü motor seçeneğinde maksimum mesafesi 500 kilometreyi geçebiliyor. AC ve DC şarj limit seçenekleri bulunan araç hızlı bir şekilde şark edilebiliyor. Aktarma organı RWD ve AWD olarak sunulan aracın birçok varyantı bulunuyor. Dört çeker olan modelinde 306 beygir güç bulunuyor ve her alanda rahatça kullanım sağlanıyor.

Skoda Enyaq Renk Seçenekleri

Skoda Auto tarafından sunulan Enyaq modelinin satışında farklı donanım paketleri bulunuyor. Elite, Premium, Prestige ve L&K Crytal donanım seçenekleri bulunuyor. Bu donanımlar birçok eklemenin olması ile aracın daha çok konforlu, eğlenceli olarak sunulması sağlanıyor. Renk seçenekleri için Phoenix Turuncu, Yeşil, Mabma Yeşil renkleri bulunuyor. Bunların dışında farklı renk seçenekleri bulunuyor. Sizlerde bunlar arasında tercihi yaparak kompakt SUV modeli için kendinize özel hale getirebilirsiniz.

5 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba