Skoda Enyaq Coupe
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Skoda Enyaq Coupe EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Enyaq Coupe Resimleri

Skoda Enyaq Coupe

Skoda Enyaq Coupe Hakkında Genel Bilgiler

Skoda Auto 2020 yılından itibaren Enyaq modelini üretmeye başlamıştır. Kompakt crossover SUV olan bu araç tasarımı ile dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Tamamen elektrikli olan Enyaq Coupe olarak üretilip satışa sunuluyor. Aracın merkezi üretim noktası Çekya’da bulunan Mlada Boleslav fabrikasıdır.

İlk olarak normal bir SUV olarak sunulan aracın daha sonra Coupe modeli de piyasaya sunulmuştur. Bu aracın özel bir pil takımı olmasının yanında menzil kapasitesinin de daha uzun olacağı aktarıldı. Tork ve yüksek beygir gücü ile kullanım keyfi verilen araçta birçok teknolojik detay da yer alıyor. Daha sağlıklı ve konforlu bir sürüş yapmanız da sağlanmış oluyor.

Skoda Enyaq Coupe Teknik Özellikleri

Skoda Enyaq Coupe, için firma tarafından 82 kWh’lık bir pil takımının olacağını duyurdu. Bu aracın ortalama 500 kilometrelik bir menzile sahip olması anlamını taşıyor. Aracın hem ön hem de arka aksında olmak üzere ikiz motorunun olduğu aktarılıyor. Dört çeker olan bu araçta 295 beygir güç ve 460 Nm tork gücü bulunuyor.

Bu da aracın çok kısa sürede yüksek hızlara çıkması anlamını taşıyor. 0’dan 100 kilometre hıza sadece 6,5 saniyede çıkan SUV rakipleri ile yarışma konusunda kararlıdır. Düşük sürtünme katsayısına sahip olan bu aracın geniş bagaj hacmi ile birlikte istediğiniz şekilde kullanıma uygun olması sağlanıyor.

Skoda Enyaq Coupe Yakıt Tüketimi Değerleri

Skoda Enyaq Coupe modeli için farklı elektrikli motor seçenekleri sunuluyor. Bu da aracın farklı enerji tüketim değerline sahip olmasına neden oluyor. Bu piller ayrıca aracın ağırlık olarak da değişmesine neden oluyor. İlgi çekici, özel bir tasarıma sahip olan aracın ortalama yakıt tüketimi aşağıda ki gibi sıralanıyor.

  • Ortalama enerji tüketimi 100 kilometrede 16,6 kWh olarak sunuluyor.

Tabi bu enerji tüketimi aracın kullanım tarzına göre 100 km’de 18 kWh olarak da sunuluyor. Güçlü beygir gücüne sahip olan SUV modelin maksimum hızıysa 160 km/s olarak sınırlanarak sunuluyor. Farklı motor tercihleri bu değerlerin değişmesine de neden oluyor.

Skoda Enyaq Coupe Renk Seçenekleri

Skoda Auto tarafından hazırlanan bu özel coupe model birçok farklı donanıma sahip olarak sunuluyor. Standart olarak sunulan paketin dışında bu donanım tercihleri ile daha sportif, konforlu ve eğlenceli bir araca sahip olmanız sağlanıyor. Bunun yanında ayrıca dış renk için de siyah, kırmızı, mavi, beyaz, yeşil ve turuncu gibi renklerin özel tonları sunuluyor. Özel renk tercihi yaparak daha kişisel bir araca sahip olmanıza imkan tanınıyor.

5 3 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba