Aehra Hakkında

Aehra Auto, İtalyan bir elektrikli araç (EV) girişimi olarak yüksek premium pazar segmentinde önemli bir oyuncu olarak ortaya çıkıyor. Şirket, Haziran 2023’te Milano’da Avrupa yapımı sedanını tanıttı, bu tanıtım Kasım 2022’de duyurulan elektrikli SUV modelini takip etti. Her iki model de lüks segmente hitap ediyor ve fiyatları 160.000 ile 180.000 euro arasında değişiyor. Bu araçlar, 265 km/saat maksimum hız ve 800 km’nin üzerinde bir menzil ile karakterize ediliyor.

Aehra, bu modellerin ilk teslimatlarını 2026’da başlatmayı planlıyor ve başlangıçta ABD, İtalya, Almanya ve Birleşik Krallık gibi ana pazarlara odaklanacak. Şirket, gelecek yıl ön siparişleri açmayı hazırlıyor. Tam ölçekli üretimin 2027’nin sonlarında başlaması ve her model için yıllık 25.000 araç üretim hedefi öngörülüyor.

Lamborghini ve Ferrari gibi prestijli markalarla önceki bağlantıları olan bir baş tasarım sorumlusu ve baş mühendise sahip olan firma, toplamda 750 milyon euro yatırım planlıyor. Aehra, şu anda montaj için seçenekleri değerlendiriyor ve kısa vadede Orta veya Kuzey Avrupa’da büyük bir sözleşmeli üreticiye güvenmeyi tercih ediyor. Tedarik zinciri açısından Aehra, yakın zamanda Avusturya’nın Miba Battery Systems ile 120 kWh özel nikel mangan kobalt (NMC) bataryaları için bir anlaşma sağladı.

Aehra Fiyat Listesi

Aehra Haberleri

haraketli araba