Alfa Romeo Quadrifoglio
Uzunluk
4643 mm
Genişlik
2024 mm
Yükseklik
1450 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
480 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Alfa Romeo Quadrifoglio EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
98
Çocuk Yolcu
Güvenliği
81
Yaya
Güvenliği
69
Güvenlik
Ekipmanı
60

Alfa Romeo Quadrifoglio Hakkında Genel Bilgiler

Alfa Romeo tarih boyunca yarışlar ile kendini kanıtlamış ve tanıtmış olan bir firma olarak dikkat çekmiştir. İtalyan marka her zaman sportif bir yapıya sahiptir. Bu yapısını standart olarak ürettiği araçlara da eklemek için özel bir seri çıkarmayı tercih etmektedir. Bu konuda en önemli yapı Quadrifoglio adıdır.

Türkçesi dört yapraklı yonca olan bu kelime firmanın üretimde olan tüm araçlarının ulaşabileceği en üç noktayı ifade etmektedir. Üretilen modelin belirli bir kısmında yer alan bu yaprak logosu ile aracın aslında sınıfının en iyi donanımına sahip modeli olduğu anlamını taşımasıdır.

Alfa Romeo Quadrifoglio Teknik Özellikler

Alfa Romeo Quadrifoglio donanımının adı Quad – Dört, Foglio – Yaprak, Verde- Yeşil kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkmaktadır. Bu kelime İtalyancada dört yapraklı yeşillik ve ya yonca anlamına gelmektedir.

Bunun sebebi bu bitkinin bulunmasının çok zor olmasıdır. Bu sebepten dolayı marka özel olarak ürettiği modelleri için Quadrifoglio adını kullanmayı tercih etmektedir. 1923 yılında Alfa Romeo RL model aracına sürücüsüne uğur getirmesi için dört yapraklı yonca figürü çizildi. Bunun ardından yarışı kazanan sürücü bir yeni aracı denerken kaza yapar ve ölür. Bu olayın ardından Alfa Romeo’da çalışan herkes bu logonun şans getirdiğine inanmaya başlar.

Firma bu Quadrifoglio logosunu ilk olarak 1963 yılında ürettiği Alfa Romeo Tipo modelinde sol tarafta kullanmaya başlamıştır. Bunun ardından çıkarılan her araçta Quadrifoglio donanım seçeneği sunulmaya başlamıştır.

Alfa Romeo Quadrifoglio Yakıt Tüketimi Değerleri

Alfa Romeo Quadrifoglio donanıma sahip olan araç her zaman daha yüksek beygir gücüne ve daha büyük motorlara sahip olmuştur. Firma bu yapıyı daha çok BMW M, Mercedes AMG ve Audi RS ile yarışabilmek için tercih etmektedir.

Güçlü yapısı sebebiyle yüksek yakıt tüketimleri ile de bu donanımlar dikkat çekmektedir. Bu aynı zamanda yüksek tork değerleri ve ayrıca yüksek miktarda beygir gücü anlamına gelmektedir. Ayrıca sadece motor değil bununla birlikte özel tasarım değişiklikler Quadrifoglio donanım seçenekli araçlarda sunulmaktadır.

Alfa Romeo Quadrifoglio Renk Seçenekleri

Alfa Romeo çatısı altında üretilen araçlar arasında Quadrifoglio donanıma sahip olan aracı alanlar metalik renkler, yüksek kaliteli donanımlar, beygir gücü ve hızı satın almaktadır. Renk anlamında farklı birden çok renk araçlarda sunuluyor. Genelde tercih edilen renk kırmızı, beyaz ve mavi olarak öne çıkıyor.

İkinci dünya savaşının ardından Quadrifoglio logosu Alfa Romeo araçlarında sportif versiyonların daha belirgin olmasını göstermek için kullanılmaya başlamıştır. O günden bu tarafa bir çok model bu seçenek sunulmuştur.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba