Alfa Romeo Tonale
Uzunluk
4528 mm
Genişlik
2082 mm
Yükseklik
1630 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
500 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Alfa Romeo Tonale EuroNCap
2022 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
83
Çocuk Yolcu
Güvenliği
85
Yaya
Güvenliği
67
Güvenlik
Ekipmanı
85

Tonale Fiyat Listesi

Alfa Romeo Tonale
Tonale 1.5 Edizione Speciale MHEV DCT
160 hp
Otomatik
Benzin
1.401.500 ₺

Alfa Romeo Tonale Hakkında Genel Bilgiler

Alfa Romeo Tonale firma tarafından Şubat 2022 yılında tanıtılan bir modeldir. Firm tarafından altı yıllık bir marka yenilenme sürecinin sonunda ortaya konulmuş bir SUV model olma özelliğine sahiptir. Model adını Kuzey İtalya’da bulunan bir dağ geçidi olan Tonale dağ geçidinden adını almıştır.

Avrupa’da 2022 yılında satılmaya başlayan araç Amerika kıtasında 2023 yılında satılmaya başlanacak. Aracın tasarımcısı Alexandros Liokis’dir. Firma aracını birden çok motor seçeneği ile birlikte sunuyor. Bu aynı zamanda güçlü donanımlar isteyenler için özel olarak tercih edilen bir model olarak görülüyor.

Alfa Romeo Tonale Teknik Özellikler

Alfa Romeo Tonale dört farklı motor seçeneği ile sunuluyor. Bu motor seçenekleri şu şekildedir;

  • 0 litre Benzinli FCA GME I4 Turbo
  • 5 litre GSE Firefly Hibrit
  • 3 litre GST Hibrit
  • 6 litre Multijet Dizel

Bu dört motor seçeneğinin yanında elektrikli motora sahip olan araç ek beygir gücü sayesinde 180 beygir gücüne ulaşma imkanı sunuyor. Aracın 0’dan 100 kilometreye hızlanma süresi 8,8 saniye olarak hesaplanırken, maksimum hız sınırı 212 km/s olarak belirlenmiştir. Lityum iyon pillere sahip olan aracın elektrik motorundan 20 beygir güç ekstra olarak geliyor. Boş ağırlığı 1525 kilo olan model, 500 litrelik bir bagaj kapasitesi bulunuyor. Bu kapasite gereken durumlarda 1.550 litreye kadar çıkabiliyor. 7 otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor.

Alfa Romeo Tonale Yakıt Tüketimi Değerleri

Alfa Romeo Tonale hibrit, dizel ve benzinli seçenekleri farklı yakıt tüketim değerleri ile birlikte geliyor. Tabi ki hibrit motor en düşük yakıt tüketim değerlerine sahip olan seçenek olarak öne çıkıyor. Yakıt değerleme noktaları diğer araçlara göre farklı bir şekilde WLTP üzerinden veriliyor.

  • Düşük hızda ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5 litre,
  • Yüksek hızda ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,7 litre,
  • Çok yüksek hızda ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,8 litreye kadar çıkabiliyor.

Aracın tüm modellerinde 12,3 inç büyüklüğünde bir dijital bilgi ekranı bulunuyor. Uconnect 5 yazılım paketininde bulunduğu araçta NFT sistemi de bulunuyor.

Alfa Romeo Tonale Renk Seçenekleri

Alfa Romeo Tonale farklı tanıtım seçenekleri ile birlikte geliyor. TI, Veloce, Edizione Speciale olarak bu seçenekler sunuluyor. Bunun yanında 18 inç ve 20 inç büyüklüğünde jantlar, kırmızı renkli fren sistemleri, özel koyu renk gövde kitleri ile birlikte sunuluyor.

Renk seçenekleri arasında ilk olarak alfa kırmızı, daha sonra metalik mavi ve siyah ile birlikte yeşil renk seçeneği sunuluyor. Her anlamda özel bir araç olan kompakt MPV model sınıfının en iyileri arasında olmak için çalışıyor.

5 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba