Alfa Romeo Stelvio
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Alfa Romeo Stelvio EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Stelvio Fiyat Listesi

Alfa Romeo Stelvio
Stelvio 2.0 Sprint AWD Benzinli AT
200 hp
Otomatik
Benzin
2.109.950 ₺
Stelvio 2.0 Veloce AWD Benzinli AT
280 hp
Otomatik
Benzin
2.304.950 ₺
Stelvio 2.0 Estrema AWD Benzinli AT
280 hp
Otomatik
Benzin
2.495.000 ₺

Alfa Romeo Stelvio Hakkında Genel Bilgiler

Alfa Romeo Stelvio firma tarafından 2016 yılında ilk defa lanse edilen bir crossover SUV modeldir. Firmanın en çok satan modelleri arasında kısa sürede yer almayı başarmıştır. Aracın adı İtalya’da bulunan ve geçişi çok zor olan bir dağdan gelmektedir. D sınıfında yer alan bu model İtalya’da üretiliyor.

Stelvio farklı motor ve şanzıman seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Spor ve gücün bir ada olmasını sağlamak için firma tarafından özel eklenen Quadrifoglio donanım seçeneği de bulunuyor. Firma bu modeli dört farklı donanım ile sunuyor. Sprint, Ti, Velcone ve Quadrifoglio seçenekleri bulunuyor. En yüksek kaliteli olan ve birçok özelliği içerisinde bulunduran yarış deneyimine ulaşmaya yardımcı olan model Quadrifoglio olarak sunuluyor.

Alfa Romeo Stelvio Teknik Özellikler

Alfa Romeo Stelvio teknik özellikleri motora ve güce göre değişiklik gösteriyor. İki adet benzinli motor seçeneği bulunuyor. 2.0 litrelik bir seçenek ve 2.9 litrelik ikiz turbo V6 benzinli seçenek bulunuyor. Bunlarla birlikte 2.2 litrelik multijet dizel seçeneği de bulunuyor. Bu iki motora ek olarak 8 ileri otomatik şanzıman da sistem de bulunuyor.

Motor seçeneğine göre motor gücü 520 beygire kadar yükseliyor. Buna ek olarak 600 Nm tork bulunuyor. Maksimum hız limiti 283 kilometre maksimum sınır olarak sunuluyor. 0’dan 100 kilometreye 3,8 saniyede ulaşmayı başarıyor.

Alfa Romeo Stelvio Yakıt Tüketimi Değerleri

Alfa Romeo Stelvio farklı donanım ve motor seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Bu da beraberinde yakıt tüketim değerlerini değiştiriyor. Modelin en güçlü motoru olan 2.9 litrelik V6 ikiz turbo motorun tüketim değerleri aşağıda ki gibi sıralanıyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 11,7 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,5 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 9 litredir.

CO2 emisyon oranı 210 gr/km olan araç hızlanma konusunda yüksek beygir gücü sayesinde sorun yaşamıyor. Boş ağırlığı 1830 kilo olan araçta 64 litre yakıt deposu de bulunuyor.

Alfa Romeo Stelvio Renk Seçenekleri

Alfa Romeo Stelvio dört farklı donanım seçeneği ile birlikte sunuluyor. Sunulan renk seçenekleri arasında Alfa Kırmızısı, Alfa Beyazı, Ay Işığı İnci Beyaz, Vezüv Grisi, Volkan Siyahı, Adonize Mavi ve Misano Mavi renk seçenekleri bulunuyor.

19 inç ve 20 inç jantlar içinse koru parlak ve spor alaşım seçenekleri bulunuyor. İç döşemeler için kırmızı renk deri ve kumaş döşeme tercihi yanında, siyah renk kumaş ve deri döşeme de tercih ediliyor. Bunun dışında sayısız donanım ve teknoloji de araçla birlikte sürücüye sunuluyor.

5 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba