Audi S8
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Audi S8 EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

S8 Fiyat Listesi

Audi S8
S8 4.0 Turbo FSI quattro Tiptronic PI
571 hp
Yarı Otomatik
Benzin
8.944.457 ₺

Audi S8 Hakkında Genel Bilgiler

Audi S8 firma tarafından üretilen en yüksek modellerden bir tanesidir. Neckarsulm fabrikasında üretilen bu model süper lüks model olarak geçmektedir. S olarak sınıflandırılan bu model 1996 yılından itibaren üretilmeye devam etmektedir.

Quattro olarak bilinen dört çekiş özelliği bulunan model her nesilde daha uzun dingil mesafesine sahip olan modelin dördüncü nesil seçeneğinde Avant modelinde yer almaktadır. Firma tarafından 2020 yılında piyasaya sunulan modelinde modelin dördüncü neslidir. Bu modelde hem kısa hem de uzun dingil seçeneği bir alternatif olarak sunulması planlanıyor.

İç hacim olarak geniş bir alanın sürücüsüne ve yolcusuna sunan bu araç güçlü motoru ile de dikkat çekiyor.

Audi S8 Teknik Özellikleri

Audi S8 teknik açıdan sınıfı içerisinde en özel araçlardan bir tanesidir. Son üretimi olan dördüncü nesilde 4.0 litrelik çift turbo özelliğine sahip V8 motoru bulunuyor. Tam bir lüks model olarka araçta 563 beygir güç bulunuyor. Ayrıca araç içerisinde hibrit motorda bulunuyor. Start-stop özelliği de araçta bulunuyor.

Şanzıman seçeneği için otomatik vites seçeneği de model ile birlikte sunuluyor. Güçlü yer tutuşuna sahip olan model şehir içi ve şehir dışı yakıt değerleri ile dikkat çekiyor.

0’dan 100 kilometreye 3,8 saniye içerisinde çıkabilen model elektronik olarak sınırlanan 250 km/s azami hız limiti sunuluyor. 505 litrelik bagaj hacmi ile satışa sunulan araç 2220 kilo boş ağırlığa sahiptir.

Audi S8 Yakıt Tüketimi Değerleri

Audi S8 yakıt açısından farklı motorlara sahip olması sebebiyle değerleri farklı olabiliyor. Bu model ile 2021 yılında satışa sunulan 4.0 TFSI V8 571 beygir güce sahip bir model için ortalama değerler aşağıda ki gibidir.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 15,1 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 8,2 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 10,8 litredir.

Tabi bunun dışında hibrit motorlu ve dizel motorlar için farklı değerler sunuluyor. Yüksek sınıfa hitap eden bir araç için hızlı kullanımlarda ideal bir yakıt tüketimi imkanı araçla birlikte sunuluyor.

Audi S8 Renk Seçenekleri

Audi S8 özel yapısı ve tarzıyla dikkat çekiyor. Lüks sınıf bir model olan araç için dünya üzerinde ki satış noktalarında farklı donanım seçenekleri sunuluyor. S-Line ve Advanced paket imkanı sunulan bu araçta isteyenler için özel paketler satılıyor.

Audi S8 kendi tarzını oluşturmak isteyenler için farklı renk imkanları var. Opak ve metalik renkler olarak siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil gibi renkler var. Tabi bunların yanında ek olarak ekstra renklerde tercih edilebiliyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba