BYD Auto Hakkında

BYD Auto, BYD şirketi çatısı altında üretim yapan bir şirkettir. Otomotiv üreticisi olan şirket bulunma birlikte otobüs, kamyon ve forklift gibi üretimlerde de bulunmaktadır. 2022 yılında yapmış olduğu açıklamalarla birlikte üretim hattında benzinli ve dizel araçların artık olmayacağını duyurmuştur. Çin merkezli üretim yapan firma satışlarının büyük kısmını burada yapmaktadır.

BYD Auto Tarihi

BYD Auto olarak 2003 yılında kurulmuş bir şirkettir. 21. Yüzyılda üretime başlayan şirket Çin’de yılda 500 bine yakın araç satmaktadır. Bu satış rakamları ile en çok araç satan firmalar arasında Çin’de ilk 10’de bulunmaktadır. Ayrıca bir Çin markası olarak ülkede en çok araç satan firma olarak öne çıkmayı başarmıştır.

Geleceğe ayak uydurma konusunda önemli çalışmalar yapan otomotiv şirketi Daimler ile elektrikli araç teknolojileri konusunda özel anlaşmalar yapmıştır. Bu girişimden üretilen araçlar Denza markası adı altında satıldığı biliniyor. Şirket 2003 yılında Wang Chuanfu başkanlığında kurulmuştur. BYD isimli firmanın bir yan kuruluşu olarak faaliyetlerine başlamıştır. Asya pazarı hedef olarak belirleyen şirket aynı zamanda Avrupa pazarında da satış yapmaktadır.

Elektrikli araçlar konusunda yapmış olduğu yatırımlar ile gelecekte dünyanın en büyük elektrikli araç firması olması bekleniyor. 2021 yılında %9’luk dünya pazar payı ile elektrikli araç konusunda dünyanın en büyük dördüncü firması olmayı başarmıştır. 2022 ve gelecek yıllarda bu konuda zirveye oturması beklenmektedir. Aynı zamanda elektrikli araç pilleri üretimi konusunda özel yatırımlar yapmaktadır.

Firmanın üretim yelpazesi altında otomobil ilk sırada gelmekle birlikte otobüs, kamyon, şarj edilebilir piller ve forklift gibi birçok üründe bulunmaktadır. Firma ürettiği araçlarda daha çok HB, Sedan tercihleri ile öne çıkmaktadır.

2022 yılının Mart ayına kadar petrol yakıtlı araçlar üreten firma, aldığı karar ile burada üretime nokta koymuştur. Günümüzde sadece elektrikli araç üretimine odaklanmış ve bu konuda dikkat çekici araçlar üretmesi ile öne çıkmayı başarmaktadır. Elektrikli araç modelleri Sedan, SUV ve Mini-Suv olarak sunulmaktadır. Yeni modelleri en çok sipariş alanlar arasında ön sıralarda yer almasıyla dikkat çekiyor.

BYD Auto Fiyat Listesi

Atto 3 Fiyat Listesi

 Atto 3
BYD Atto 3 Design
150kW
Otomatik
Elektrik
1.590.000 ₺

Han Fiyat Listesi

 Han
BYD Han
163 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺
BYD Han
163 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺
BYD Han
363 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺

Seal Fiyat Listesi

 Seal
BYD Seal
150 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺
BYD Seal
150 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺
BYD Seal
230 KW
Otomatik
Elektrik
- ₺

BYD Auto Haberleri

haraketli araba